Lisa Bu chcela byť ako malá gymnastkou. Neskôr čínskou opernou speváčkou. No rodičia z nej chceli mať inžinierku. Ako 15-ročná tak mala pocit, že sa bude musieť po zvyšok života uspokojiť s „druhoradým šťastím“.
Riešenie však našla v knihách, a potom, čo odišla do USA v takzvanom komparatívnom čítaní. Teda napríklad súčasne čítala životopis Ježiša Krista a Buddhu či tú istú knihu v angličtine aj čínštine. A našla odpovede na mnohé otázky. Jej neraz vtipný pohľad na to, ako sa aj nesplnený sen stane dôvodom radosti, si pozrite vo videu nakrútenom v rámci projektu TED. A možno vás inšpiruje, aby ste končiaci Mesiac knihy strávili s nejakou v ruke.
ČO JE TO TED
TED je nezisková organizácia oddaná podpore „myšlienok hodných šírenia“. V roku 1984 sa v Kalifornii konala prvá štvordňová konferencia a odvtedy TED neustále rastie a viacerými iniciatívami podporuje myšlienky, ktoré menia svet. Na výročnú konferenciu TED sú pozývaní poprední svetoví myslitelia a ľudia činu, aby predniesli svoju niekoľkominútovú reč. Následne sú ich vystúpenia bezplatne sprístupnené na TED.com.
Na konferenciách TED už vystúpili, okrem iných, aj Bill Gates, Al Gore, Jane Goodall, Elizabeth Gilbert, Sir Richard Branson, Nandan Nilekani, Philippe Starck, Ngozi Okonjo-Iweala, Isabel Allende alebo Gordon Brown.