Nie, smartfóny nie sú ideálne stavané na zimu, mráz a mínusové teploty. No napriek tomu, v súčasnosti sa každá guľovačka či sánkovačka stáva zaujímavou práve vtedy, keď fotky z nej nahráte na Instagram alebo Facebook.
CNN.com priniesla niekoľko typov na to, ako sa aj v zime “kamarátiť” so smartfónom či tabletom.
1. Špeciálne rukavice. Alebo stylus
Displeje väčšiny inteligentých smartfónov fungujú na princípe vodivosti ľudského tela. To znamená, že s bežnými rukavicami ich ovládať nemožno. Za pár eur si však môžete zakúpiť rukavice zo špeciálnych materiálov, ktoré obsahujú vodivú zložku a smartfón môžete ovládať bez toho, aby ste si rukavice museli dávať dole z rúk.
Alternatívou je aj použitie špeciálnych dotykových pier - stylusov, ktoré zrejme poslúžia lepšie, než zmrznuté prsty.
CNN však pripomína, že v absolútnej núdzi môžete hovor zdvihnúť aj pomocou nosu.
2. Batéria
Zima neprospieva ani batérii, ktorej výrazne skracuje výdrž. Ak sa vám telefón vonku vybije, opätovne sa ho snažte zapnúť až v interiéri. Pokus o reštart v chlade by totiž ešte viac vyšťavil batériu. Pamätajte tiež na to, že mínusové teploty škoda nielen batérii, ale aj iným častiam telefónu - napríklad displeju.
3. Púzdra
Vyhnite sa tomu, aby ste smartfón v zime nechávali napríklad v zaparkovanom aute. Lebo doslova “premrzne”. Oveľa lepšie mu bude vo vrecku oblečenia - kde dokáže absorbovať aspoň niečo z teploty tela. Riešením sú aj špeciálne teplotu udržiavajúce púzdra, ktoré nájdete v mnohých internetových obchodoch.
4. Záloha
Najlepším a najspoľahlivejším riešením je zaobstarať si záložný zdroj na nabitie batérie. Na trhu ich je mnoho, sú malé, kompaktné a naozaj ich oceníte napríklad vtedy, ak sa ocitnete za nepriaznivých podmienok na cestách.