Aj keď si to nie vždy rád prizná, technologický líder Facebook niekedy hostí aj pofidérne, kontroverzné či priam nezákonné činnosti. Stal sa už aj nástrojom na predaj neetických či nezákonných komodít.
Ľudia a spoločnosti s ilegálnymi aktivitami, službami a tovarom zrejme vždy budú hľadať spôsoby, ako okrem iného zneužiť aj veľmi markantný vplyv najväčšej svetovej sociálnej siete, píše Rob Price pre podnikateľský magazín Business Insider.
Facebook už má za sebou dokonca prípady snahy o predaj drog či zbraní.
Web TorrentFreak vyhlásil, že anti-pirátska skupina Brein docielila rázne opatrenia Facebooku proti hudobnému pirátstvu - odstránil deväť skupín, v ktorých boli nelegálne zdieľané tisíce albumov. Sieť takto už začiatkom roka zakázala niekoľko podobných skupín.
"Na (facebookových, pozn. red.) stránkach boli indexované odkazy na cloudové služby so súbormi porušujúcimi zákon. Vedomé zverejňovanie odkazov na súbory porušujúce zákon je samo o sebe porušením zákona," uviedli zástupcovia skupiny Brein vo svojom vyhlásení.
Skupina je priam lovcom hudobných pirátov a to aj jednotlivcov. V auguste vypátrali človeka, ktorý nahral na Facebook hudbu a žiadajú od neho odškodnenie 7-tisíc eur.
Facebook sa k akcii Business Insideru do zverejnenia článku nevyjadril.