StoryEditor

Vyčítame mu pár vecí. Stále však panuje v oblasti ohybných smartfónov

21.10.2022, 00:01
  • Nie všetci nutne túžia po skladacích smartfónoch. A to je v poriadku. Samsung cenou ani náhodou nenaznačuje, že Samsung Galaxy Z Fold 4 je pre každého.
  • Telefón má oproti minulej generácii vylepšený fotoaparát i vyšší výkon, navyše má skvele vyladenú prácu s viacerými aplikáciami.
  • Pozrite si aj testovacie fotky zo smartfónu v galérii.

Nie každý verí v úspech skladacích smartfónov, no tie si svoje miesto na trhu postupne budujú. Každá väčšia značka mobilných telefónov sa snaží mať v portfóliu aspoň jedného zástupcu z tohto odvetvia. Teda, až na Apple, ktorý ofi­ciálne nedáva žiadne náznaky, že by sa tejto oblasti venoval.

Analytici však tvrdia, že Apple predsa len na vývoji ohybného mobilného zariadenia pracuje. Ak sa totiž skladačky ukážu ako úspešné, nemôže si dovoliť zostať v úzadí.

image

Samsung Galaxy Z Fold 4 je vyspelá skladačka, ktorá sa nehodí pre každého. FOTO: Alžbeta Harry Gavendová/HN

Kým sa však ukáže, či si ľudia v konečnom dôsledku na ohybné telefóny zvyknú a či dôjde k ich väčšej penetrácii na trhu, budú sa ešte tieto zariadenia potýkať s vysokými cenami. Hoci tie by sa dali umelo znížiť, zatiaľ je tu predsa len pár dôvodov, pre ktoré sa ceny držia vyššie.

„Potrebné, veľmi špecializované komponenty sa stále vyrábajú len v malých množstvách a pravdepodobne preto sú stále veľmi drahé,“ vysvetľuje analytik Technalysis Research Bob O’Donnell. To však podľa neho vedie k veľmi komplikovanému problému: diely nemôžu byť lacnejšie, kým sa nevyrábajú vo veľkom, no zároveň nemá zmysel ich vyrábať vo veľkom, pretože spotrebitelia kupujú príliš málo takýchto drahých zariadení.

Pozrite si testovacie fotky z telefónu Samsung Galaxy Z Fold 4:

Exkluzivita

Na druhej strane, vysoká cena nemusí byť len prekážkou. Mastné sumy totiž jasne hovoria aj o exkluzivite produktu a dávajú najavo, že tieto zariadenia nie sú pre každého. Samsung zatiaľ situáciu rieši šalamúnskym spôsobom.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 80% na dočítanie.
01 - Modified: 2022-11-19 18:00:00 - Feat.: - Title: Ako dobre poznáte slovenské zvyky a tradície? Otestuje sa v našom kvíze 02 - Modified: 2022-11-19 05:42:59 - Feat.: - Title: Tak má vyzerať ohybný telefón. Xiaomi nám predviedlo parádny stroj 03 - Modified: 2022-11-20 20:07:25 - Feat.: - Title: Tomuto hovoríme medzigeneračná zmena. Výrobca ukázal, že mu na novinke naozaj záleží 04 - Modified: 2022-11-19 23:00:00 - Feat.: - Title: Poctivý Španiel, ktorý poteší vodiča. Skúsili sme takmer dokonalé SUV od Seatu 05 - Modified: 2022-11-12 23:01:00 - Feat.: - Title: Z radu nevytŕča, no odporučiť ho rozhodne môžeme. Takto si počínal v teste nový mobil od Honoru
menuLevel = 2, menuRoute = style/tech, menuAlias = tech, menuRouteLevel0 = style, homepage = false
21. november 2022 09:53