Nie každý verí v úspech skladacích smartfónov, no tie si svoje miesto na trhu postupne budujú. Každá väčšia značka mobilných telefónov sa snaží mať v portfóliu aspoň jedného zástupcu z tohto odvetvia. Teda, až na Apple, ktorý oficiálne nedáva žiadne náznaky, že by sa tejto oblasti venoval.
Analytici však tvrdia, že Apple predsa len na vývoji ohybného mobilného zariadenia pracuje. Ak sa totiž skladačky ukážu ako úspešné, nemôže si dovoliť zostať v úzadí.
Kým sa však ukáže, či si ľudia v konečnom dôsledku na ohybné telefóny zvyknú a či dôjde k ich väčšej penetrácii na trhu, budú sa ešte tieto zariadenia potýkať s vysokými cenami. Hoci tie by sa dali umelo znížiť, zatiaľ je tu predsa len pár dôvodov, pre ktoré sa ceny držia vyššie.
„Potrebné, veľmi špecializované komponenty sa stále vyrábajú len v malých množstvách a pravdepodobne preto sú stále veľmi drahé,“ vysvetľuje analytik Technalysis Research Bob O’Donnell. To však podľa neho vedie k veľmi komplikovanému problému: diely nemôžu byť lacnejšie, kým sa nevyrábajú vo veľkom, no zároveň nemá zmysel ich vyrábať vo veľkom, pretože spotrebitelia kupujú príliš málo takýchto drahých zariadení.
Pozrite si testovacie fotky z telefónu Samsung Galaxy Z Fold 4:
Exkluzivita
Na druhej strane, vysoká cena nemusí byť len prekážkou. Mastné sumy totiž jasne hovoria aj o exkluzivite produktu a dávajú najavo, že tieto zariadenia nie sú pre každého. Samsung zatiaľ situáciu rieši šalamúnskym spôsobom.
Zostáva vám 80% na dočítanie.