Firme Honor sa podarilo vyškriabať sa z ťažkého obdobia. Keďže oficiálne išlo o dcérsku spoločnosť Huaweiu, aj na Honor sa vzťahovali drakonické sankcie plynúce z americko-čínskej obchodnej vojny. Nemohli tak využívať služby od Googlu, čo stálo tieto dve firmy miesta vo svetovom rebríčku.
Huawei však Honor predal a zbavil ho sankcií, čo sa ukázalo ako chytrý ťah. Kým Huawei zostal vo svetovom meradle veľmi slabo predávaný, Honoru sa darí omnoho lepšie. V domácej Číne je dokonca aktuálne treťou najpredávanejšou značkou po Vivo a Oppo. I keď – v prvom polroku bol jednotkou.
Zašlú slávu Huaweiu sa mu globálne na seba zatiaľ nepodarilo plne naviazať, spomínaní čínski dravci plus Apple, Xiaomi či Samsung sú totiž naozaj ťažkým orieškom. Do redakcie nám aktuálne na test dorazil Honor 70, úspešný nástupca obľúbených modelov strednej triedy tejto značky, a tak sme mali možnosť vyskúšať, ako sa výrobca posúva.
Dizajn
Po otvorení škatuľky na nás vykukol veľmi zaujímavý dizajn smartfónu. Hoci to rozhodne nie je najdôležitejšia vlastnosť telefónu, dokázal poriadne zaujať. Štruktúrovaná perleťová úprava zadnej steny zakrývala odtlačky prstov – a za to ide vždy palec hore.
Pozrite si testovacie fotky z telefónu Honor 70:
Na zadnej strane telefónu sa nachádza set fotoaparátov, ku ktorým sa ešte dostaneme. Nechýbajú tu ovládacie tlačidlá a v spodnej časti je USB-C konektor na nabíjanie a reproduktor. Ten hral hlasno a pomerne dobre, i keď mu môžeme čo-to vyčítať. Telefón totiž neobsahuje duálny reproduktor, teda hrá iba zo spodnej časti.
Zostáva vám 79% na dočítanie.