Online aplikácie sú čoraz populárnejším spôsobom, ako nadviazať známosť. Ich obľúbenosť stúpla počas koronakrízy, keď bolo takmer nemožné stretávať sa zoči-voči, a hoci mnohí sa po zrušení pandemických opatrení navrátili k reálnemu zoznamovaniu, platformy ako Tinder, Bumble či Badoo ostávajú významnou súčasťou ľudských snáh o budovanie vzťahov.
Popredná informačná platforma Business of Apps uvádza, že momentálne používa zoznamky viac ako 300 miliónov ľudí, pričom 20 miliónov si dokonca platí za prémiové funkcie.
Podľa zistení think tanku Pew Research použila zoznamku približne polovica všetkých dospelých Američanov do 30 rokov. Avšak bezmála 50 percent z nich zároveň podotýka, že čelili skôr negatívnym skúsenostiam.
VIDEO: Sexuálne obťažovanie na Tindri
Problém predstavuje napríklad strata času súvisiaca so siahodlhým swipovaním (prehliadanie profilov súvisiace s potiahnutím prsta doľava – v prípade, že vás daný profil nezaujal – či doprava – v prípade, že zaujal), ale aj primálo zhôd s inými užívateľmi.
Ak sa zhoda predsa len objaví, najväčšou komplikáciou býva plytká konverzácia. A práve to sa vývojári snažia vyriešiť pomocou umelej inteligencie.
Aký je váš obľúbený dinosaurus?
"Nadviazať konverzáciu stojí nemalé úsilie, treba premýšľať, čo a ako napísať do správy," vyjadril sa pre The Washington Post 35-ročný technologický investor Coyne Lloyd a vymýšľanie zoznamovacích fráz prirovnal k písaniu semestrálnej práce. Pri pokusoch pozvať ženu na rande sa preto obrátil na digitálneho zoznamovacieho asistenta Rizz, fungujúceho na báze umelej inteligencie.
Zostáva vám 77% na dočítanie.