Vynaliezavosť zlodejov je skutočne značná. Tí, ktorí operujú v Londýne a sú už dlho postrachom pre všetkých tunajších používateľov mobilných telefónov, hojne využívajú bicykle či skútre. Vďaka nim môžu totiž veľmi rýchlo zmiznúť z miesta činu. Než sa poškodený v zorientuje, sú preč.
Kreatívna agentúra pôsobiaca v New Yorku a Londýne preto prišla s netradičným riešením, ako takým situáciám zamedziť. Predstavila neobvyklé ochranné puzdro pre iPhone.
Okrem toho, že telefón ochráni pred bežným mechanickým poškodením napríklad pri vykĺznutí z ruky, mala by ho uchrániť aj pred všetkými zlodejmi, ktorým by sa ho zachcelo. Podobne ako ježko, dikobraz či kaktus je totiž toto puzdro pokryté desiatkami tŕňov, respektíve v tomto prípade špicatých hrotov. Portál Android Authority dodáva, že je vyrobené z 510 gramov striebra. S ohľadom na to tak telefónu dodáva určitú eleganciu.
Odradí kohokoľvek okrem majiteľa
Napriek ostrým hrotom je možné puzdro bezpečne uchopiť, toto privilégium je však prisúdené iba majiteľovi telefónu. Ako portál podotýka, súčasný dizajn puzdra je zameraný iba na pravákov. To však pravdepodobne nemusí nikoho vôbec trápiť.
Hoci na prvý pohľad podľa webových stránok kreatívnej agentúry ide o skutočný produkt, tak absencia akýchkoľvek ďalších podrobností, zmienka o veľmi obmedzených zásobách aj nutnosť kontaktovať v prípade záujmu niekoho prostredníctvom e-mailom naznačujú, že ide skôr iba o neobvyklý spôsob, ako upozorniť na súčasnú situáciu v Londýne.
Tomuto presvedčeniu nahráva aj ponuka ďalších podobne zameraných produktov, nechýba medzi nimi napríklad puzdro s trhavým pohybom aktivovanými elektrickými výbojmi.
Výrobca radí, ako predísť odcudzeniu
Bez ohľadu na to stránka ponúka niekoľko praktických tipov, ako znížiť riziko odcudzenia vášho telefónu priamo na ulici. Najdôležitejšie je držať sa ďalej od okraja chodníka, teda mimo dosahu náhle sa zjavujúcich „motorizovaných“ zlodejov. Ľudia by mali samozrejme tiež vnímať okolité dianie, než začnú používať svoj telefón.
Od veci nie je ani zaznamenanie výrobného čísla (IMEI) telefónu, a to z dôvodu jeho prípadnej jednoduchšej identifikácie. V neposlednom rade by sa mali používatelia uistiť, že majú zapnutú funkciu vyhľadávania zariadení, teda Nájsť (iOS) a Nájdi zariadenie (Android). „Ale nesnažte sa byť hrdinom a získať svoj telefón späť. Stačí ho na diaľku vymazať, aby ste si uchovali všetky svoje najhlbšie, temné tajomstvá. A aj vaše bankové účty,“ dodáva v tejto súvislosti kreatívna agentúra.
Neraz sa totiž stalo, že okradnutí sa pre svoj telefón vydali na vlastnú päsť. Od takého počínania dlhodobo odrádza aj polícia, vrátane tej londýnskej Metropolitnej. Podľa nej by sa ľudia mali vyvarovať akejkoľvek konfrontácie so zlodejom, kvôli svojmu telefónu by nemali v žiadnom prípade riskovať svoju bezpečnosť.