StoryEditor

Predstavujeme vám dotykovú klávesnicu budúcnosti (video + foto)

09.11.2011, 23:00
Autor:
amiami
Do sveta technológií prichádza prevratná novinka. Pomocou snímacej kamery môžete preniesť klávesnicu z počítača na vašu ruku alebo iný objekt vo vašom okolí.

Microsoft OmniTouch mení naše vnímanie sveta. Namiesto toho, aby sme sledovali a pracovali s objektmi, môžeme ktorúkoľvek vec premeniť na interaktívnu dotykovú obrazovku. OmniTouch je zvyčajne namontovaný na ramene, od ktorého sa prenáša projektové rozhranie vo forme počítačovej obrazovky alebo jednoduchej klávesnice, informuje portál Itechfuture.com. Vaša ruka vám môže odteraz poslúžiť na dotykové ovládanie ikon a stena je vaša nová počítačová obrazovka.

Vzhľadom na to, že veľkosť technológií sa každým dňom zmenšuje, tak aj váš prístroj by sa podľa najnovšieho vynálezu mal zmestiť do jedného projektora. To má však jeden háčik. Projektor zatiaľ nie je dokonale prenosný. Okrem premietania OmniTouch rozhrania, priamo rozoznáva pohyby rúk a gestá. Ak použijete viac overenú technológiu ako Kinect, Omni Touch bude perfektne zosúladený s pohybom vašej ruky.

 

menuLevel = 2, menuRoute = style/video, menuAlias = video, menuRouteLevel0 = style, homepage = false
06. jún 2023 12:19