StoryEditor

Slovenský softvér sa dostal všade. Okrem Iránu (video)

23.11.2011, 09:00
Nevenovali sa marketingu, no sú jedným zo svetových softvérových lídrov. Quality Unit v Success story.

Začiatky
Viktor Zeman, spoluzakladateľ, Quality Unit

“Všetko sa to začalo v roku 2004, keď sme sa ako partia živnostníkov dali dokopy. Jeden z nás vtedy začínal taký projektík pre zákazníka, ktorý mu nezaplatil, takže sme z toho spravili jeden z produktov na predaj a začalo to fungovať. S týmto produktom sme sa dostali medzi úplnú svetovú špičku. Je to produkt ktorý dokáže podporovať Affiliate program. Partnerský program, po slovensky povedané, je to, že niekto, kto predáva produkty na internete, si dokáže získať nejakých partnerov, ktorí mu budú pomáhať s marketingom a za to ich bude odmeňovať.”

Marketing
“My nie sme dobrí v marketingu. Nikdy sme nerobili nejaký ohromný marketing na našej stránke, ale skôr sme to nechávali na našich partnerov. My sme vlastne len využili to, že aký produkt sme si spravili, taký sme si nainštalovali a to isté sme robili s ním. Nesnažíme sa byť niečo, čo nie sme. Sme prosto malá softvérová firma zo Slovenska a náhodou sa nám podarilo preraziť aj do sveta.”

Zahraničie
“Každý, kto začína nejaký produkt, by mal zvážiť, či mu stačí päť miliónov ľudí na to, aby dokázal predať. Preto sme si zvolili tú ľahšiu cestu a oslovujeme milióny až miliardu ľudí. Teraz je to tak, že 40% predajov je z Ameriky, potom ďalších 30% je západná Európa a zvyšok je svet. Ten náš soft podporuje tisícky Affiliate programov, takže spolu sa určite spracovávajú platby za niekoľko miliárd dolárov. Akurát do krajín, ktoré sú pod nejakým ekonomickým embargom, napríklad Irán a podobne, nepredávame."

Rast
“Priemerne 40 až 50 percentný nárast ročne od roku 2004. Niekedy som robil aj takú časť stránky, kde sme zobrazovali logá zákazníkov. Keď už som ich tam zopár mal, tak som chcel vedieť, čo by znamenalo, ak by som tam mal všetky logá zákazníkov. Vyrátal som si, že by tá stránka mala dve míle. Takže asi tak.”

menuLevel = 2, menuRoute = style/video, menuAlias = video, menuRouteLevel0 = style, homepage = false
29. december 2025 05:22