StoryEditor

Doteraz nevidený dokument o Jacksonovi ide do dražby (video)

14.11.2011, 23:00
Autor:
kulkul
Dokument o Michaelovi Jacksonovi, ktorý doteraz nebol uverejnený, sa bude dražiť v Londýne ešte tento mesiac. Snímka obsahuje zábery zo spevákovho svetového turné Dangerous v roku 1993 natočené v Argentíne,

Dražiteľom Fame Bureau film dal Jacksonov šofér a jeho cena sa odhaduje na 4 milióny libier (okolo 3,4 miliónov eur), i keď sa očakáva, že sa predá za oveľa vyššiu sumu.

Podľa novín The Independent, Jackson dal kópiu VHS kazety vyradeného filmu svojmu šoférovi, ktorý si želá zostať v anonymite. Kráľ popu sa vtedy vyjadril, že bol nespokojný s dokončeným dokumentom, čo je tiež dôvod, prečo film nikdy nevyšiel a prečo spevák prepustil všetkých, ktorí na ňom pracovali.

Šofér uviedol, že kazetu dostal ako „odmenu alebo bonus“ za jeho „dopravné služby“. Šofér tiež uverejnil krátky klip o filme na internet v roku 2009 po Jacksonovej smrti, ale zastavilo ho Jacksonovo nahrávacie štúdio a právnici, ktorí si nárokovali výhradné práva na film. Aj keď má šofér podľa amerického práva zakázané distribuovať kópie, má právo predať alebo preniesť vlastníctvo VHS-ky na tretiu stranu.

„Som nadšený, že sa kazeta bude konečne pozerať kvôli jej kvalite, množstvu použitých kamier a tesnej blízkosti k vystúpeniu, ktoré sledujete,“ povedal generálny riaditeľ Fame Bureau Ted Owen.

Od Jacksonovej smrti v roku 2009 sa v aukciách predalo niekoľko memorabílií spojených so spevákom. Napríklad v júni tohto roku červená bunda, ktorú mal oblečenú v roku 1983 vo videu Thriller, taktiež i jeho biele rukavice. Začiatkom tohto mesiaca sa v Írsku zase predala posteľ, na ktorej raz spal. Informácie priniesol hudobný portál Nme.com.

01 - Modified: 2004-06-15 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Spoločnosti Alitalia hrozí likvidácia
menuLevel = 2, menuRoute = style/video, menuAlias = video, menuRouteLevel0 = style, homepage = false
30. máj 2023 18:56