Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.08.2017, 22:09

Macronov návrh reformy zákonníka práce odobril aj Senát

Macronov návrh reformy zákonníka práce odobril aj Senát
Zdroj: Reuters

Francúzsky Senát schválil dnes návrh zákona, ktorý oprávňuje vládu zreformovať zákonník práce prostredníctvom dekrétov.

Za legislatívu hlasovalo v hornej komore francúzskeho parlamentu 225 zákonodarcov, proti bolo 109, informovala agentúra DPA.

Návrh ešte v utorok schválilo pomerom hlasov 421:74 aj Národné zhromaždenie, dolná komora parlamentu.

Legislatívu teraz dostane na podpis prezident Emmanuel Macron. Pre toho predstavuje jeden z kľúčových bodov reformy, ktorú sľuboval počas svojej prezidentskej kampane.

Macron tvrdí, že avizovaná reforma zákonníka práce poskytne spoločnostiam väčšiu flexibilitu a uľahčí tak vytváranie nových pracovných miest.

O konkrétnej podobe a podrobnostiach avizovaných dekrétov momentálne rokujú zástupcovia odborov ako aj zamestnávateľských organizácií, priblížila DPA.

Ministerka práce Muriel Pénicaudová, ktorá je zástankyňou reformy zákonníka práce, uviedla, že návrhy dekrétov budú zverejnené v priebehu nadchádzajúcich týždňov.

Všeobecná konfederácia zamestnancov (CGT), najväčší z piatich hlavných odborových zväzov vo Francúzsku, na znak nesúhlasu s touto reformou vyzvala na generálny štrajk, ktorý by sa mal konať 12. septembra.

Ostatné odborové zväzy zvolili vyčkávaciu taktiku a zatiaľ sa k tejto výzve nepridali.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.