Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.08.2017, 14:03

Rakúske úrady si dôkladne posvietia na financovanie islamských subjektov

Rakúske úrady si dôkladne posvietia na financovanie islamských subjektov
Zdroj: Reuters

Rakúske ministerstvo školstva podalo trestné oznámenie na islamskú súkromnú školu vo Viedni po tom, čo zistilo, že je prevádzkovaná bez adekvátneho povolenia. Úrad spolkového kancelára vo Viedni navyše uviedol, že jestvuje podozrenie zakázaného financovania zo zahraničia v prípade iných islamských subjektov.

Rakúsky rezort kultúry skúma v súčasnosti možné financovanie zo zahraničia rôznych islamských organizácií, ktoré je v zmysle platnej legislatívy krajiny zakázané.

Delikty iného charakteru sa predpokladajú v prípade viedenského spolku Imam hatip, a to v súvislosti s výzvami na finančné príspevky istej islamskej komunity v Nemecku pre imámsku školu v Linzi a základnú školu vo Viedni.

Rakúske úrady majú podozrenie, že škola vo Viedni je bez vedomia rezortu školstva v prevádzke už dlhší čas. V nej sa - nielen školopovinným deťom sprostredkúvajú idey teologického charakteru, ktoré sú v rozpore s právom na súkromné vzdelávanie.

Ako povedala dnes rakúska ministerka školstva Sonja Hammerschmidová pre tlačovú agentúru APA, o podozreniach sa dozvedela v piatok, rozhodla sa pre podanie trestného oznámenia a neodkladné otvorenie vyšetrovania.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.