Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.08.2017, 15:54

Záhada potopenej dánskej ponorky. Novinárka šla o nej robiť reportáž, na palube zrejme zomrela

Záhada potopenej dánskej ponorky. Novinárka šla o nej robiť reportáž, na palube zrejme zomrela
Zdroj: BBC

Dánsky majiteľ amatérsky postavenej ponorky Peter Madsen, ktorý čelí podozreniu z neúmyselného zabitia švédskej novinárky Kim Wallovej, vyšetrovateľom priznal, že žurnalistka zomrela na palube jeho plavidla.

Údajne sa to stalo pri nehode. Jej telo mal potom pochovať v mori. Novinárka bola naposledy videná pri vstupe na Madsenovu ponorku, o ktorej písala reportáž. Vynálezca pôvodne tvrdil, že Kim Wallová bola na jeho lodi, ale vystúpila z nej. 

Dánske a švédske námorné úrady zmapovali cestu ponorky v zátoke Köge a v úžine Öresund z osudnej noci a do oblasti nachádzajúcej sa medzi krajinami boli niekoľkokrát vyslaní potápači. Hľadanie novinárky, ktorej sa Madsen údajne zbavil práve v zálive Köge, bude dnes pokračovať za pomoci sonarov. 

Tridsaťročná reportérka Wallová 10. augusta nastúpila do Madsenovej ponorky, plavidlo sa však potopilo. Madsen sa zachránil, novinárka je od incidentu nezvestná. Vo vraku ponorky jej telo objavené nebolo. 

Madsen doteraz tvrdil, že Wallovú vysadil pred nehodou v Kodani. Polícia ho však kvôli nezrovnalostiam v jeho výpovedi obvinila z neúmyselného zabitia, napísal dánsky denník. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.