Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.11.2017, 10:19 Aktualizované dňa 03.11.2017 o 12:59

WhatsApp mal výpadok, problémy boli aj na Slovensku. Aplikácia už funguje

Najviac problémov bolo hlásených zo západnej Európy.

WhatsApp mal výpadok, problémy boli aj na Slovensku. Aplikácia už funguje
Zdroj: WhatsApp

Mobilnú komunikačnú aplikáciu WhatsApp dnes postihli rozsiahle výpadky. Niektorí užívatelia nemohli posielať alebo prijímať správy. Podľa nemeckého portálu t-online.de bolo medzi 9:00 a 10:00 SEČ zasiahnuté mnoho užívateľov mobilných zariadení so systémom Android, ale ešte pred poludním SEČ boli problémy postupne odstránené.

Podľa aktualizovanej mapy portálu allestörungen.de, ktorý monitoruje výpadky internetu, telekomunikačných sietí alebo káblových televízií, sa dopoludňajšie výpadky týkali hlavne západnej Európy, Indie a juhovýchodnej Ázie. 

Podľa portálu The Independent bola príčinou výpadkov zrejme porucha servera. Používatelia WhatsApp sa hromadne sťažovali na výpadky napríklad na twitteri alebo na portáli downdetector.com. Spoločnosť Facebook, ktorá službu WhatsApp kúpila za 19 miliárd dolárov (vyše 16 miliárd eur) v roku 2014, medzitým informovala, že príčinu výpadkov vyšetruje.

Hlásenia výpadkov služby WhatsApp

Zdroj: Down Detector

Aplikácia počas poruchy na prvý pohľad vyzerala v poriadku. Minulé chaty a kontakty užívateľom nezmizli. Novo odoslané správy ale adresátom neprichádzali.

Nezávislé weby informujúce o výpadkoch informujú o problémoch s fungovaním aplikácií, ako je WhatsApp, pomerne často, väčšinou ide ale o lokálny a chvíľkový problém. V máji však WhatsApp postihol niekoľkohodinový výpadok.

Aplikáciu WhatsApp používa podľa agentúry Reuters viac ako 1,2 miliardy ľudí na celom svete a v mnohých krajinách ide o dôležitý nástroj pre bežnú i obchodnú komunikáciu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.