Nedeľný odpal vrchnej časti konštrukcie opusteného štadiónu Pontiac Silverdome mal byť prvým bodom v naplánovanej demolácii štadióna. Tá však spôsobila iba frustráciu úradníkov a potešenie prihliadajúceho davu nepodarila. Štadión po detonácii náloží stojí hrdo na svojom mieste ďalej.
Veľkolepé predstavenie, na ktoré prišli nostalgickí fanúšikovia a obdivovatelia veľkých stavieb miznúcich v prachu demolácie, sa nekonalo. Výbušniny okolo štadiónu síce odpálené boli, ale potom, ako sa dym z nich rozptýlil a vybledol, štadión stál ďalej.
Podľa zamestnancov spoločnosti Adamo, ktorá mala strhnutie stavby na starosti, asi desať percent inštalovaných náloží zrejme kvôli problému s elektroinštaláciou zlyhalo pri detonácii. "Ak v najbližších hodinách nenájdeme riešenie tohto problému, budeme musieť zbúrať budovu mechanicky," uviedol viceprezident spoločnosti Rick Cuppetilli.
The #Silverdome before, during and after the detonation.
— Detroit Free Press (@freep) December 3, 2017
Kind of says it all.
(Photos by @junfuphoto) pic.twitter.com/DuselR0cWi
Fanúšikovia amerického futbalového tímu Detroit Lions, ktorý mal Silverdome za svoj domov do roku 2001, vtipkovali na sociálnych sieťach o tom, že to nie je prvýkrát, kedy zostali "sklamaní na parkovisku štadiónu". Tím Lions totiž nevyhral Národnú futbalovú ligu (NFL) od roku 1957.
O nepodarenej demolácii zavtipkoval dokonca aj starosta Pontiacu Diedrich Waterman. Podľa neho húževnatosť štadiónu dáva ľuďom "šancu zdieľať svoje spomienky so štadiónom o niečo dlhšie".
Pontiac Silverdome Stadium bol otvorený v roku 1975 a zmestilo sa naň až 80 000 návštevníkov. V roku 1982 hostil finále Super Bowlu, počas ktorého vystúpila kapela Led Zeppelin.
O dvanásť rokov neskôr sa tu prvýkrát v histórii hrali zápasy futbalových majstrovstiev sveta pod uzavretou strechou. V roku 2010 sa štadión otvoril pre rôzne športové udalosti, a to až do roku 2013, kedy sa mu zrútila strecha.