Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.06.2006, 00:00

Holandsko a Belgicko otvorili svoj trh práce

Holandsko
O mesiac neskôr (1. júna) oproti plánovanému termínu otvorilo Holandsko svoj pracovný trh pre občanov nových členských krajín únie zo strednej a z východnej Európy. Môžu sa uchádzať o prácu vo vedeckom výskume, poľnohospodárstve, vnútrozemskej lodnej doprave, v mäsopriemysle, v spracovaní rýb a kovopriemysle. V týchto oblastiach a odboroch bude holandské Centrum pre prácu a mzdu udeľovať záujemcom pracovné povolenie v zrýchlenej procedúre. Vybavenie povolenia by malo trvať najviac dva týždne. Týchto oblastí práce sa už netýka podmienka prednostnej ponuky pre domácich uchádzačov o prácu.
Belgicko
Zjednodušenie vybavovanie pracovného povolenia oznámilo aj Belgicko, ktoré sa otvára pre záujemcov o prácu v stavebníctve, architektúre a v zdravotníctve. Belgicko minulý štvrtok uvoľnilo pravidlá udeľovania pracovných povolení v 53 ťažšie obsaditeľných pracovných pozíciách, akými sú architekt, účtovník alebo manažér v oblasti informačných technológií. Voľnejší prístup bude aj k povolaniam elektrikár, mechanik či prekladateľ z holandčiny a učiteľ holandčiny. Belgická vláda chce zaviesť elektronickú registráciu všetkých zahraničných zamestnancov, aby mohla sledovať ich pracovné podmienky. Žiadosti o pracovné povolenia budú vybavovať do piatich dní.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.