Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.01.2018, 11:24

Dráma na poľskom letisku. Lietadlo muselo pristáť s pokazeným podvozkom

Na palube lietadla bolo 59 cestujúcich a štyria členovia posádky.

Dráma na poľskom letisku. Lietadlo muselo pristáť s pokazeným podvozkom
Zdroj: Reuters/Agencja Gazeta

Lietadlo s 59 cestujúcimi a štyrmi členmi posádky na palube v stredu večer núdzovo pristálo na varšavskom letisku. Stroju zlyhal podvozok pod prednou časťou trupu.

Pri lietadle poľských aeroliniek LOT zasahovali hasiči a všetci cestujúci boli bezpečne evakuovaní, informovali poľské médiá.

Lietadlo Bombardier Q-400 na ceste z Krakova do Varšavy bolo zrejme kvôli technickej poruche donútené k núdzovému pristátiu krátko po 19:00 SEČ.

Fotografie z Chopinovho letiska ukazujú lietadlo, ktoré dosadlo prednou časťou trupu priamo na povrch letisko. Zadná časť lietadla, ktorú obklopili zasahujúci hasiči, stála na podvozku.

Hovorca LOT Adrian Kubicki uviedol, že sa predný podvozok pred pristátím normálne vysunul, pri kontakte s pristávacou dráhou však nezostal v pevnej polohe a stroj pristával na trupe.

Podľa vyhlásenia letiska sa havária zaobišla bez obetí a pasažieri sa dostali z lietadla nezranení a po svojich.

Príčinu nehody úrady skúmajú, na miesto dorazil podľa poľského rozhlasu aj minister infraštruktúry Andrzej Adamczyk. Najväčšie poľské letisko muselo byť kvôli nehode na niekoľko hodín uzavreté a mnoho letov nabrala veľká meškanie.

Podobný incident sa vo Varšave odohral v roku 2011, kedy tu pristál Boeing 767 s nefunkčným podvozkom. Stroj niekoľko desiatok minút krúžil nad letiskom, aby spotreboval palivo, potom pristál na bruchu v ochrannej pene.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.