Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.01.2018, 14:45

Trump má problém. Uškodí mu kontroverzná kniha o jeho pôsobení v Bielom dome?

Pre republikánsku stranu sú zmienky o temperamente prezidenta Donalda Trumpa nepríjemné, tvrdí analytik.

Kniha Micheala Wolffa „Fire & Fury“ je prekvapivá predovšetkým ochotou respondentov baviť sa na záznam a pod vlastným menom, hovorí v rozhovore pre HNtelevíziu Petr Boháček, analytik Asociace pro mezinárodní otázky a riaditeľ Európskeho bezpečnostného žurnálu.

Pre republikánsku stranu sú zmienky o temperamente prezidenta Donalda Trumpa nepríjemné, aj keď nie sú veľkým odhalením. Republikáni totiž nechcú u voličov potvrdzovať dojem o prezidentových nedostatkoch, obzvlášť s blížiacimi sa voľbami do Kongresu. Demokrati však môžu voľby vyhrať iba ak si ich republikáni sami prehrajú, vraví Boháček.

Za pozitívum prvého roku Trumpovho vládnutia Boháček považuje, že sa z Bieleho domu podarilo odstrániť radikálov okolo Steva Bannona.

S analytikom sme sa rozprávali aj o tom, aký bude mať kniha dopad na vyšetrovanie ruského vplyvu na voľby a aké sú možné scenáre politického vývoja či šance na impeachment prezidenta po voľbách? Viac sa dozviete vo videu.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.