Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.02.2018, 10:38

VIDEO: Bezpečnostná kamera zachytila pád lietadla pri Moskve

V lietadle, ktoré sa zrútilo krátko po štarte, bolo sedemdesiatjeden ľudí.

VIDEO: Bezpečnostná kamera zachytila pád lietadla pri Moskve
Zdroj: TASR/AP

Ruskom v nedeľu otriasla letecká havária lietadla An-184, ktoré sa zrútilo pár minút po štarte z moskovského letiska Domodedovo. Katastrofu, pri ktorej zahynulo všetkých sedemdesiatjeden ľudí na palube, zachytila ​​bezpečnostná kamera na dome.

Lietadlo Saratovských aerolínií smerujúce z Moskvy do mesta Orsk na juhu Ruska sa zrútilo v nedeľu krátko po štarte z letiska Domodedovo. Na palube bolo šesťdesiatpäť cestujúcich a šesť členov posádky. Tragédiu nikto neprežil.

Pátracím tímom sa už podarilo nájsť jednu z dvoch čiernych skriniek, ktoré na palube zaobstarávajú záznam o priebehu letu. Príčina nešťastia zatiaľ nie je známa. Podľa webu newsru.com experti medzi hlavné vyšetrovacie teórie radia explóziu motora, poruchu ukazovateľov rýchlosti alebo možnú námrazu na lietadle.

Mnoho odborníkov upozorňuje, že katastrofa bola blesková, pretože posádka nehlásila žiadne ťažkosti. Niektorí svedkovia tvrdia, že stroj už pred dopadom na zem horel a že počuli explóziu. To vyvolalo špekulácie o teroristickom útoku, ale expresná analýza na troskách lietadla stopy výbušniny nepotvrdila.

Saratovské aerolínie uisťujú, že ich stroj bol moderný, spoľahlivý a nemal žiadne technické problémy. Havarovaný An-148 bol vyrobený v Rusku v roku 2010 a dopravca ho využíval od roku 2016. Certifikát osvedčujúci jeho letovú spôsobilosť bol podľa agentúry TASS platný až do tohtoročného júna.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.