Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.02.2018, 19:58 Aktualizované dňa 12.02.2018 o 21:30

Manželka Donalda Trumpa juniora je v nemocnici. Poštou jej prišiel biely prášok

Látka údajne nebola nebezpečná.

Manželka Donalda Trumpa juniora je v nemocnici. Poštou jej prišiel biely prášok
Zdroj: Reuters

Nevesta prezidenta Spojených štátov Donalda Trumpa Vanessa Trumpová, ktorá je manželkou Trumpovho syna Donalda mladšieho, bola dnes prevezená do nemocnice po tom, čo prišla do kontaktu s neznámym bielym práškom.

Oznámila to newyorská polícia, ktorá krátko potom oznámila, že látka nebola nebezpečná, uviedla televízia Fox News.

Kým agentúra Reuters s odvolaním sa na políciu napísala, že prezidentova nevesta bola do nemocnice prijatá so žalúdočnou nevoľnosťou, Fox News informovala len o preventívnej hospitalizácii.

Televízia ABC7NY navyše uviedla, že spolu s Vanesssou Trumpovou boli preventívne hospitalizovaní ďalší dvaja ľudia. Mala by medzi nimi byť aj Trumpovej mama. Či ide o deti, ktorých má s Donaldom mladším päť, známe nie je.

Trumpová list, ktorý bol adresovaný jej manželovi, otvorila zhruba o desiatej dopoludnia miestneho času (popoludní SEČ). Incident sa stal v ich byte na Manhattane.

"Látka prišla poštou a bola adresovaná Donaldovi Trumpovi mladšiemu," uviedol hovorca newyorskej polície Carlos Nieves.

Donald Trump mladší je najstarším synom amerického prezidenta, ktorého má so zlínskou rodáčkou Ivanou Trumpovú rodenou Zelníčkovou. Ivana Trumpová sa s Trumpom rozviedla v roku 1992.

Prípadom bieleho prášku sa zaoberá tiež Tajná služba Spojených štátov (USSS). Tá sa stará o dozor nad prezidentom a jeho rodinou, vysokých ústavných činiteľov a tiež niekdajších prezidentov.

Do bytu Trumpovho syna bola po ohlásení podozrivej zásielky vyslaná zvláštna zásahová jednotka, ktorá sa špecializuje na manipuláciu a likvidáciu nebezpečných materiálov. Tá ihneď potom na mieste zaviedla dekontaminačný režim, aby predišla prípadným rizikám.

S akou látkou Trumpová prišla do styku, zverejnené nebolo, hoci polícia vylúčila, že by prášok v liste bol nebezpečný.

Reuters v tejto súvislosti pripomenul, že americké úrady pristupujú k bielemu prášku v pošte mimoriadne obozretne od roku 2001, kedy niekoľko redakcií a tiež členov Kongresu USA dostalo listy s antraxom. Vtedy zomrelo päť ľudí.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.