Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.02.2018, 21:10

Strelec, ktorý na floridskej škole zabil 17 ľudí sa postavil pred súd

Podľa obhajcov je devätnásťročný Cruz pred súdom pripravený priznať vinu, ak nebudú prokurátori žiadať trest smrti.

Strelec, ktorý na floridskej škole zabil 17 ľudí sa postavil pred súd
Zdroj: TASR/AP

Nikolas Cruz, ktorý minulý týždeň na strednej škole vo floridskom Parklande zastrelil sedemnásť ľudí, sa dnes prvýkrát objavil pred súdom. Procedurálne vypočutia absolvoval mlčky a so sklonenou hlavou. Krátko prehovoril s advokátmi, na nikoho iného v súdnej sieni sa podľa agentúry AP nepozrel.

Podľa obhajcov je devätnásťročný Cruz pred súdom pripravený priznať vinu, ak nebudú prokurátori žiadať trest smrti. K dohode ale údajne zatiaľ nedošlo. Väzenská služba teraz sústavne sleduje, či nemá samovražedné úmysly.

Televízia CNN dnes oznámila, že Cruz si počas posledného roku zohnal celý zbrojný arzenál vrátane desiatich pušiek. Polícia po nich zatiaľ pátra, pretože v dome, kde floridský strelec býval, ich nenašla.

Podľa záznamov, ku ktorým sa dostala AP, bol Cruz vo veku troch rokov označený za mentálne oneskoreného. Podľa CNN neskôr podstúpil psychiatrické liečenie.

S chovaním mal problémy prakticky po celú školskú dochádzku, neraz vraj do školy priniesol nože a muníciu. Vlani bol zo školy vylúčený.

Vo Washingtone dnes niekoľko desiatok študentov zaľahlo na chodníku pred Bielym domom, aby podporili svoje volanie po obmedzení predaja zbraní. Niektorí mali skrížené ruky na prsiach, jeden z nich držal v ruke nápis "Som na rade?" Protest podporili ich rodičia a učitelia.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.