Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.03.2018, 14:57

Anatolij Antonov: Americké tajné služby chcú naverbovať vyhosťovaných ruských diplomatov

Tajné služby USA podľa ruského veľvyslanca navádzajú diplomatov, aby zradili svoju vlasť.

Anatolij Antonov: Americké tajné služby chcú naverbovať vyhosťovaných ruských diplomatov
Zdroj: AP

Ruský veľvyslanec v USA Anatolij Antonov tvrdí, že americké tajné služby v posledných dňoch výrazne zintenzívnili svoje snahy, ktorých cieľom je naverbovať na spoluprácu ruských diplomatov, a to najmä tých, ktorí budú vyhostení v súvislosti s kauzou Skripaľ. Informovala o tom v sobotu agentúra Interfax.

Antonov spresnil, že americké tajné služby sa v posledných dňoch výrazne aktivizovali, najmä pokiaľ ide "o našich odchádzajúcich kolegov".

"Poznáme prístup amerických tajných služieb, ktoré sa sa horúčkovito snažia nadviazať s našimi diplomatmi neformálne vzťahy - nazvime to tak, aj keď v podstate ich navádzajú, aby zradili svoju vlasť," uviedol Antonov.

Podľa jeho slov nejde o ojedinelé prípady. Dodal, že "je nútený" ohlasovať ich do Moskvy.

Antonov súčasne potvrdil, že ruskí diplomati vyhostení z USA opustia krajinu spolu so svojimi rodinami 31. marca. Dodal, že Moskva pre nich poslala dve lietadlá.

V reakcii na útok na bývalého plukovníka ruskej vojenskej rozviedky GRU Sergeja Skripaľa a jeho dcéru Juliju, ku ktorému došlo 4. marca v anglickom meste Salisbury, pristúpilo k vyhosteniu ruských diplomatov 29 štátov sveta.

Británia z útoku, pri ktorom bola použitá nervovoparalytická látka novičok, obvinila Moskvu. Tá akúkoľvek spojitosť s prípadom Skripaľ odmieta.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.