Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.04.2018, 10:06

Video: "Hlboko dojatý" Kim tlieskal juhokórejským hviezdam, po koncerte sa s nimi fotil

  • Kim Čong-un bol prvým severokórejským vodcom, ktorý sa zúčastnil predstavenia juhokórejských umelcov.
  • Kim na predstavenie dorazil s manželkou Ri Sol-ču, sestrou Kim Jo-čong a 90-ročným Kim Jong-namom, oficiálne najvyšším predstaviteľom KĽDR.
Video: "Hlboko dojatý" Kim tlieskal juhokórejským hviezdam, po koncerte sa s nimi fotil
Zdroj: Reuters

Nedeľný koncert juhokórejských popových hviezd, ktorý sa konal v severokórejskom hlavnom meste Pchjongjang, vodcu KĽDR Kim Čong-una "hlboko dojal".

Uviedla to dnes oficiálna severokórejská agentúra KCNA. Hudobná akcia niesla názov Jar prichádza a severokórejský diktátor údajne vyjadril nádej, že po nej bude nasledovať "úspešná jeseň". Podľa agentúry Reuters by sa podobná akcia ako teraz v Pchjongjangu mohla uskutočniť na jeseň v Soule.

Kima zachytili, ako na koncerte tlieska

"Náš drahý súdruh vodca povedal, že sa jeho srdce pohlo a že bol hlboko dojatý pohľadom na to, ako jeho ľud úprimne jasá a ako si prehlbuje vedomosti o juhokórejskej populárnej kultúre," uviedla severokórejská agentúra KCNA.

Kim na predstavenie v pchjongjangskom Veľkom divadle dorazil so svojou manželkou Ri Sol-ču, sestrou Kim Jo-čong a 90-ročným Kim Jong-namom, oficiálne najvyšším predstaviteľom KĽDR.

Médiá Kim Čong-una zachytili, ako na koncerte tlieska. Podľa agentúry AFP bol prvým severokórejským vodcom, ktorý sa predstavenia juhokórejských umelcov zúčastnil. Podľa KCNA im po koncerte "vyjadril hlbokú vďaku". S niektorými umelcami sa Kim tiež odfotil.

Juhokórejskí hudobníci, medzi ktorými je známy spevák Čo Jong-pchil a K-popová dievčenská skupina Red Velvet, vystúpia v Pchjongjangu ešte v utorok.

Technicky sú stále vo vojnovom stave

KĽDR je s Južnou Kóreou od 50. rokov technicky stále vo vojnovom stave, pretože konflikt z rokov 1950 až 1953 bol ukončený iba podpisom prímeria, nie riadnou mierovou dohodou.

Nedávna olympiáda, ktorej sa zúčastnila severokórejská delegácia, a terajšie koncerty sú podľa svetových médií nádejou na zlepšenie vzťahov medzi krajinami na Kórejskom polostrove.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.