Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.04.2018, 19:45

Prestrelka medzi pakistanskými a afganskými vojakmi si vyžiadala obete

Afganistan a USA obviňujú Islamabad z poskytovania podpory militantom z hnutia Taliban.

Prestrelka medzi pakistanskými a afganskými vojakmi si vyžiadala obete
Zdroj: Reuters

Prestrelka medzi pakistanskými a afganskými vojakmi v pohraničnej oblasti si vyžiadala v nedeľu najmenej štyroch mŕtvych. Zo spustenia paľby sa obe strany navzájom obviňujú, informovala agentúra DPA.

Hovorca polície vo východoafganskej provincii Chóst uviedol, že dvaja afganskí vojaci zahynuli a traja ďalší utrpeli zranenia po tom, čo pakistanskí vojaci, snažiaci sa zriadiť na afganskom území v zmienenej provincii nové kontrolné stanovište, spustili na nich paľbu. Podľa polície to nie je prvýkrát, čo pakistanskí vojaci vtrhli na afganskú pôdu.

Pakistanská armáda vo vyhlásení zas uviedla, že na ich vojakov, ktorí pripravovali oplotenie v oblasti, vystrelili cez hranicu afganskí vojaci, pričom dvoch zabili a ďalších piatich zranili.

Afganistan a USA obviňujú Islamabad z poskytovania podpory militantom z hnutia Taliban, ktorí bojujú proti afganskej vláde a medzinárodným silám v krajine. Pakistan obvinenia odmieta.

Medzi Afganistanom a Pakistanom panuje malá spolupráca v dôsledku problémových vzťahov, pričom sa navzájom obviňujú z využívania islamských militantov ako vojakov v zástupnej vojne, dodala DPA.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.