Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.05.2018, 08:39

Novinový stánok vo Francúzsku musel zvesiť plagát. Donútili ho k tomu priaznivci Erdogana

Plagát propagoval časopis, ktorý tureckého prezidenta označil za diktátora.

Novinový stánok vo Francúzsku musel zvesiť plagát. Donútili ho k tomu priaznivci Erdogana
Zdroj: Reuters

Niekoľko podporovateľov tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana vyvolalo vo Francúzsku pobúrenie tým, že donútili zamestnancov novinového stánku odstrániť plagát propagujúci spravodajský časopis, kde je turecký líder označovaný za "diktátora".

Xavier Magnin, predstaviteľ juhofrancúzskej obce Le Pontet, povedal v utorok pre tlačovú agentúru AP, že obyvatelia sympatizujúci s Erdoganom minulý týždeň donútili prevádzkovateľov a zamestnancov novinového stánku, aby uvedený plagát dali preč. Neskôr sa plagát vrátil naspäť, pričom ochranu stánku zabezpečovalo približne desať policajtov.

Francúzsky prezident Emmanuel Macron označil tento incident za "úplne neprípustný". Generálny tajomník medzinárodnej mimovládnej organizácie Reportéri bez hraníc (RSF) Christophe Deloire povedal: "Nesmieme sa zmieriť s importom diktátorského správania."

Prípad vyvolal pozornosť aj v Turecku, kde sa Erdogan na budúci mesiac bude uchádzať o znovuzvolenie vo všeobecných voľbách.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.