Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.06.2018, 20:13

Rusko nezasahuje do rozhodovania o dianí v Sýrii, vyhlásil Asad. Chce dobyť každý centimeter krajiny

V rozhovore sýrsky prezident tiež vyslovil presvedčenie, že vojna v Sýrii sa skončí o necelý rok.

Rusko nezasahuje do rozhodovania o dianí v Sýrii, vyhlásil Asad. Chce dobyť každý centimeter krajiny
Zdroj: Reuters

Sýrsky prezident Bašár Asad v nedeľu poprel správy, že za neho rozhoduje jeho vojenský spojenec Rusko. Pripustil však, že aj medzi spojencami niekedy dochádza k rozporom.

"Nikdy počas trvania nášho vzťahu sa nám (Rusi) nepokúšali diktovať, aj keď sme mali rozdielne názory," povedal Asad v rozhovore pre britský týždenník Mail on Sunday.

"Je prirodzené, že rozdielne strany majú rozdielne názory, či už je to v našej vláde alebo v iných vládach. Je to úplne prirodzené, avšak napokon o tom, čo sa deje a bude diať v Sýrii, rozhoduje Sýria," priblížil Asad.

V rozhovore pre Mail on Sunday sýrsky prezident tiež vyslovil presvedčenie, že vojna v Sýrii sa skončí "o necelý rok" a opätovne zdôraznil, že jeho cieľom je dobyť "každý centimeter" sýrskeho územia.

Podľa Asada za predlžovanie konfliktu sú zodpovedné cudzie mocnosti ako Británia, Spojené štáty či Francúzsko, ktoré brzdia snahy o vyriešenie situácie vo vzbúrencami ovládaných oblastiach na juhozápade Sýrie.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.