Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.07.2018, 13:23

Česi poslali štyroch Iračanov na Slovensko. Bulhar, ktorý ich pašoval, dostal podmienku

Bulhar si vypočul obvinenie z trestného činu organizovania a umožnenia nedovoleného prekročenia štátnej hranice.

Česi poslali štyroch Iračanov na Slovensko. Bulhar, ktorý ich pašoval, dostal podmienku
Zdroj: Policie ČR

Využiť väčší prázdninový ruch na českých cestách sa zrejme rozhodol 50-ročný Bulhar, ktorý do svojho mercedesu posadil štyroch Iračanov a mieril s nimi podľa všetkého na západ od českých hraníc. Jeho plne obsadené auto si však všimla hliadka cudzineckej polície na juhomoravskom hraničnom priechode v Lanžhote, informoval v utorok spravodajský portál Novinky.cz.

"Vodič sa preukázal platnými dokladmi svojej krajiny. Zostávajúca štvorica cestujúcich potom zhodne tvrdila, že žiadny platný cestovný alebo iný doklad, ktorý by ich oprávňoval na pobyt na území Českej republiky, nemá. Hliadke uviedli, že sú štátnymi príslušníkmi Iraku," povedal hovorca polície Bohumil Malášek.

Celá posádka skončila v rukách policajtov. Bulhar si vypočul obvinenie z trestného činu organizovania a umožnenia nedovoleného prekročenia štátnej hranice, za čo mu okresný súd v Břeclavi v zrýchlenom konaní vymeral podmienku a muža vyhostil. Iračania putovali späť na Slovensko, odkiaľ prišli.

"Policajti nevykonávajú len kontroly na bývalých hraničných priechodoch. Aj keď je vlna migrácie výrazne menšia ako v minulých rokoch, policajti venujú možnému ilegálnemu presunu utečencov z problémových krajín veľkú pozornosť. S využitím modernej techniky hliadkujú v teréne a pod stálou kontrolou sú aj vlakové a autobusové spoje zo susedných krajín," dodal Malášek.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.