Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.07.2018, 15:46

Po sérii útokov hlásia zo Sýrie viac ako 150 mŕtvych

V provincii Suvajda ide o najkrvavejšie útoky od začiatku sýrskeho konfliktu od roku 2011.

Po sérii útokov hlásia zo Sýrie viac ako 150 mŕtvych
Zdroj: Reuters

Na viac ako 150 mŕtvych stúpla bilancia dnešnej série útokov v juhosýrskom meste Suvajda a v okolitých dedinách. Informovala o tom exilová Sýrska organizácia pre ľudské práva (SOHR), ktorú citovala agentúra AFP. Predchádzajúca bilancia SOHR uvádzala viac ako 100 obetí.

V provincii Suvajda, kde rovnomenné mesto leží, ide o najkrvavejšie útoky od začiatku sýrskeho konfliktu od roku 2011. SOHR situáciu v Sýrii sleduje z Británie a tvrdí, že má v teréne svojich informátorov.

Šéf zdravotných úradov mesta Suvajda v rozhovore s televíziou Al-Manar uviedol, že zabitých bolo najmenej 50 ľudí a ďalších 78 bolo zranených. Televíziu vedie spojenec Damasku, hnutie Hizballáh.

Podľa sýrskej štátnej tlačovej agentúry SANA bolo dnes ráno pri samovražednom útoku v meste Suvajda zabitých 38 ľudí. Útok sa podľa dostupných informácií odohral v blízkosti rušného trhoviska, kde sa odpálil samovražedný útočník.

Medzi 156 zabitými je podľa SOHR 62 civilistov. Celková bilancia sa však ešte môže zvýšiť, pretože v dedinách okolo mesta Suvajda ešte nie sú zrátané všetky obete a stále sa objavujú nové telá.

Zdroje uvádzajú, že jeden zo samovražedných útočníkov prišiel na motocykli k trhovisku na námestí v Suvajde a odpálil sa v čase ranného návalu pri stánkoch. Druhý útočník odpálil nálož na inom námestí. Ďalších dvoch zastrelili policajti, než mohli nálože odpáliť, spresnila SANA. Pôvodne agentúra uvádzala, že sa obaja zvyšní útočníci odpálili vo chvíli, keď ich policajti začali prenasledovať.

Útoky ozbrojencov v Suvajde prišli v čase ofenzívy vládnych síl na juhu Sýrie, kde vládni vojaci bojujú proti skupine napojenej na IS v oblasti susediacej s Izraelom okupovanými Golanským výšinami a ďalších častiach južnej Sýrie.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.