Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.07.2018, 07:32

Počet mŕtvych po útoku Islamského štátu v Sýrii stúpol na 221

Medzi mŕtvymi je 127 civilistov, zvyšok tvoria provládni bojovníci.

Počet mŕtvych po útoku Islamského štátu v Sýrii stúpol na 221
Zdroj: Reuters

Na 221 stúpol počet obetí stredajšieho útoku teroristickej organizácie Islamský štát v juhosýrskom meste Suwajdá a v okolitých dedinách. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na Sýrske pozorovateľské centrum pre ľudské práva (SOHR) so sídlom v Británii.

Medzi mŕtvymi je 127 civilistov, zvyšok tvoria provládni bojovníci. Islamský štát prišiel v bojoch o 45 militantov vrátane siedmich samovražedných atentátnikov, uviedol riaditeľ SOHR Rámí Abdal Rahmán.

Agentúra AP informovala, že v nemocniciach je vyše 180 zranených ľudí.

Armáde sa podarilo dobyť späť tri dediny, ktoré militanti IS pri útokoch obsadili. Podľa zatiaľ nepotvrdených správ militanti pri ústupe uniesli niekoľko ľudí. Medzitým vojaci v centre mesta Suwajdá pred zhromaždeným davom popravili militanta IS a jeho telo vystavili.

K útokom sa prihlásil IS s tým, že jeho bojovníci usmrtili 100 odpadlíkov. "Vojaci kalifátu vykonali útok na bezpečnostné a vládne stanovištia v meste Suwajdá," uviedol IS vo vyhlásení a dodal, že desiatky ľudí utrpeli zranenia.

K útokom v Suwajdá došlo v čase vládnej ofenzívy na juhu Sýrie, kde vojaci bojujú so skupinou napojenou na IS v blízkosti hranice s Izraelom okupovanými Golanskými výšinami a v iných tamojších oblastiach.

Vládnym silám sa podarilo v pohraničnej oblasti opätovne ovládnuť územia kontrolované predtým povstalcami a v súčasnosti s nimi zvádzajú boje. IS bol už v Sýrii a Iraku prevažne porazený, ale stále ešte kontroluje malé územia na juhu a východe Sýrie, pripomína agentúra AP.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.