Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.08.2018, 19:03

Erdogan potvrdí obnovenie trestu smrti, ak ho schváli parlament: Títo ľudia zaplatia za túto masakru

Turecký prezident už v minulosti hovoril o vypísaní referenda o opätovnom zavedení trestu smrti v Turecku.

Erdogan potvrdí obnovenie trestu smrti, ak ho schváli parlament: Títo ľudia zaplatia za túto masakru
Zdroj: Reuters

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan tvrdí, že ak raz turecký parlament schváli obnovenie trestu smrti, nebude mať inú možnosť, než toto rozhodnutie odobriť.

Turecký prezident sa takto vyjadril na stredajšom pohrebe 24-ročnej ženy a jej 11-mesačného syna v meste Šarkišla v provincii Sivas.

Dvojica zahynula pri utorňajšom bombovom útoku pripisovanom zakázanej Strane kurdských pracujúcich (PKK), informovala agentúra DPA.

"Bratia moji, viete aký som citlivý na trest smrti. Keď ho raz odsúhlasí parlament, nebude pre mňa možné neschváliť ho. Schválim ho. Títo ľudia zaplatia rovnakou cenou za túto masakru," povedal Erdogan na pohrebe pozostalým. "Kroky, ktoré v tejto súvislosti prijmeme, sa blížia," dodal.

Turecký prezident už v minulosti hovoril o vypísaní referenda o opätovnom zavedení trestu smrti v Turecku. Európska únia reagovala vyhlásením, že takýto krok by znemožnil snahu Turecka o vstup do Európskej únie.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.