Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.08.2018, 07:59

Kanadskú provinciu sužujú požiare. Vyhlásili stav ohrozenia

Na území Britskej Kolumbie v utorok evidovali celkovo 566 lesných požiarov.

Kanadskú provinciu sužujú požiare. Vyhlásili stav ohrozenia
Zdroj: Reuters

Kanadská provincia Britská Kolumbia, ktorá v súčasnosti bojuje so stovkami lesných požiarov, vyhlásila v stredu stav ohrozenia. Informovala o tom agentúra AP.

Podľa ministra pre vnútornú bezpečnosť Britskej Kolumbie Mikea Farnwortha sa vyhlásený stav ohrozenia vzťahuje na celé územie provincie. Mimoriadny režim má zaistiť lepšiu koordináciu medzi federálnymi, provinčnými a miestnymi orgánmi.

Na území Britskej Kolumbie, najzápadnejšej kanandskej provincie ležiacej na pobreží Tichého oceánu v utorok evidovali celkovo 566 lesných požiarov. Príkaz na povinnú evakuáciu dostalo približne 3000 ľudí.

Od 1. apríla zaznamenali v Britskej Kolumbii už viac ako 1800 lesných požiarov, ktoré zničili lesné a krovinaté porasty na ploche takmer 3800 hektárov.

Kanadská federálna vláda odsúhlasil vyslanie 200 príslušníkov ozbrojených síl, ktorí majú pomôcť pri hasení požiarov v Britskej Kolumbii.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.