Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.08.2018, 17:54 Aktualizované dňa 18.08.2018 o 20:30

Putin si na ceste za Merkelovou spravil nečakanú zastávku. Tancoval na svadbe rakúskej ministerky zahraničia

Ruský prezident s nemeckou kancelárkou rokoval v sobotu večer.

Putin si na ceste za Merkelovou spravil nečakanú zastávku. Tancoval na svadbe rakúskej ministerky zahraničia
Zdroj: Reuters

Ruský prezident Vladimir Putin dnes popoludní na skok navštívil Rakúsko, aby sa zastavil na svadbe tamojšej ministerky zahraničia, 53 ročnej Karin Kneisslovej.

Po jeho pristátí v Grazi bol uzavretý príchod na letisko aj diaľnice A9, informovala agentúra APA. V alpskej republike sa šéf Kremľa krátko zdržal na ceste do Nemecka, kde večer rokoval s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou.

Na letisku v Grazi  dnes podľa APA pristáli dve ruské vládne lietadlá. Krátko po pristátí druhého z nich z letiska vycestovala dlhá kolóna limuzín a dodávok sprevádzaná vozidlami s modrými majáčikmi a policajným vrtuľníkom.

Uzavretý bol príjazd k letisku a v oboch smeroch aj Pyhrnská diaľnica A9 medzi obcou Kalsdorf a výjazdom na Vogau, uviedla APA.

Podľa portálu Standard.de Putin odovzdal neveste, ktorá ho čakala pred vchodom do hostinca Tscheppe v obci Gamlitz na juhu Štajerska, kyticu. Novomanželom potom predniesol prípitok v nemčine.

Podľa APA 65-ročný politik s nevestou na terase podniku dokonca tancoval. Krátko po prezidentovi prišiel aj zbor donských kozákov, ktorých ruský prezident priviezol so sebou.

Medzitým už Putin zastávku v Gamlitzi ukončil a nechal sa odviezť späť na letisko. Pred 16:30 SELČ APA hlásila, že už z Rakúska odcestoval.

"Bola to pekná cesta," povedal Putin pred rokovaním s Merkelovou. "Bola to súkromná návšteva," dodal pred novinármi.

Podľa agentúry Reuters nie je nič známe o tom, že by Kneisslová, ktorá je odborníčkou na Blízky východ, ovláda niekoľko jazykov a nie je členkou žiadnej politickej strany, mala zvlášť úzke vzťahy s Putinom.

Do ministerskej funkcie ale bola nominovaná krajne pravicovou Slobodnou stranou Rakúska (FPÖ), ktorá má dohodu o spolupráci s Putinovou stranou Jednotné Rusko.

Kneisslová sa dnes vydala za 54ročného experta na energetiku Wolfganga Meilingera. Svadba sa koná v hostinci uprostred viníc.

Medzi zhruba stovkou hostí bol aj rakúsky kancelár Sebastian Kurz a šéf koaličnej nacionalistickej Slobodnej strany Rakúska (FPÖ) Heinz-Christiana Strache.

Rakúska opozícia prítomnosť prominentného ruského hosťa na svadbe ministerky ostro kritizovala a hovorí o provokácii a hanbe pre Rakúsko.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.