Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.08.2018, 16:51

Lavrov: Rusko je pripravené posilniť vojenské kontakty so Spojenými štátmi

Šéf ruskej diplomacie Lavrov poznamenal, že ruské ministerstvo obrany a rezort obrany USA udržiavajú kontakty ohľadne Sýrie.

Lavrov: Rusko je pripravené posilniť vojenské kontakty so Spojenými štátmi
Zdroj: Reuters

Moskva je pripravená posilniť vojenské kontakty so Spojenými štátmi, ak je na to Washington pripravený. Uviedol to v piatok ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov.

Šéf ruskej diplomacie poznamenal, že ruské ministerstvo obrany a rezort obrany USA udržiavajú kontakty ohľadne Sýrie: "Existuje dohoda o mechanizme prevencie neúmyselných nehôd, a funguje," spresnil.

"Máme však záujem o to, aby naše kontakty týkajúce sa tejto časti Blízkeho východu a severnej Afriky boli konkrétnejšie, aby sa uľahčilo hľadanie riešení," vysvetlil Lavrov, ktorého citovala agentúra TASS.

"Sme pripravení pohnúť sa týmto smerom, ak to USA považujú za možné, hoci mnohí vo Washingtone sú proti akýmkoľvek kontaktom medzi Ruskom a Spojenými štátmi... Viete, aká je tam atmosféra," dodal šéf ruskej diplomacie.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.