Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.09.2018, 21:26

Babiš: Potrebujeme silnú Európu, odchod Česka z EÚ by bola katastrofa

Európska únia je podľa českého premiéra skvelý projekt, vďaka ktorému je dlhé desaťročia mier.

Andrej Babiš
Zdroj: TASR/AP

Potrebujeme silnú Európu, vystúpenie Česka z Európskej únie by bola katastrofa, je presvedčený český premiér Andrej Babiš.

EÚ je podľa neho skvelý projekt, vďaka ktorému je dlhé desaťročia mier. Povedal to v rozhovore, ktorý dnes na svojom webe zverejnil najčítanejší nemecký denník Bild.

"Čo teraz potrebujeme, je silná Európa. Európa má problémy, potrebujeme teraz jednotu v zahraničnej a obchodnej politike. Pozrite sa len na obchodný spor s Donaldom Trumpom, na vývoj s (ruským prezidentom Vladimirom) Putinom a na Turecko, ktoré ako partner v NATO kupuje ruské zbrane," povedal v rozhovore Babiš.

"Európa je skvelý projekt, vďaka ktorému máme 73 rokov mier. Brexit je zlý. Musíme spoločne zabrániť tomu, aby sa opakoval," poznamenal ďalej.

Znovu tiež povedal, že sa Česko zatiaľ nechystá prijať euro. Najskôr je podľa neho potrebné reformovať eurozónu.

Podobne ako v nedávnej minulosti niekoľkokrát Babiš v rozhovore zopakoval presvedčenie, že komunisti nemajú na jeho vládu žiadny vplyv. "V mojej vláde, to môžem garantovať, nie je žiadna korupcia. Peniaze pre mňa osobne už dlho nie sú žiadnou motiváciou," uviedol tiež politik, ktorý je trestne stíhaný pre podozrenie z dotačného podvodu v kauze "Čapí hnízdo".

V rozhovore s denníkom Bild došlo tiež na migráciu, pričom šéf českej vlády vyjadril názor, že voľby do Európskeho parlamentu v budúcom roku ukážu, čo si o migrácii myslí "tichá väčšina".

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.