Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.09.2018, 18:55

Taliansky minister je pripravený podpísať dohodu o migrácii s Nemeckom

Salvini dodal, že tak urobí, len ak to bude znamenať, že Taliansko sa už nebude musieť starať o jediného migranta.

Taliansky minister je pripravený podpísať dohodu o migrácii s Nemeckom
Zdroj: Reuters

Taliansky vicepremiér a minister vnútra v pondelok vyhlásil, že Taliansko môže bilaterálnu dohodu o migrácii, ktorú požaduje Nemecko, podpísať už tento piatok. Informovala o tom agentúra DPA.

 "Túto dohodu budeme pravdepodobne môcť uzavrieť už tento piatok v rámci summitu ministrov zahraničných vecí EÚ vo Viedni," uviedol v Miláne podľa agentúry ANSA Salvini, ktorý však dodal, že podpíše len takú dohodu, podľa ktorej sa už "Taliansko nebude musieť starať ani o jediného ďalšieho migranta".

Nemecký minister vnútra Horst Seehofer predtým vyhlásil, že Salvini je tým jediným, čo stojí v ceste k dosiahnutiu dohody o migrácii, na základe ktorej by mohlo Nemecko zo svojich hraníc vracať migrantov späť do Talianska, ak to bola krajina, kde sa pôvodne zaregistrovali.

Taliansko sa stalo hlavnou počiatočnou destináciou pre migrantov prichádzajúcich do Európy zo severnej Afriky. V súlade s nariadeniami EÚ je teda Taliansko tým štátom, ktorý je povinný prijímať ich žiadosti o azyl.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.