Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.09.2018, 07:03 Aktualizované dňa 24.09.2018 o 07:36

Búrka Fabienne má v Nemecku jednu obeť, v Česku sú desaťtisíce domácností bez elektriny

Búrka s prezývkou Fabienne postihla najmä južnú a západnú časť Nemecka.

Búrka Fabienne má v Nemecku jednu obeť, v Česku sú desaťtisíce domácností bez elektriny
Zdroj: Facebook/ HZS Praha

Územie Nemecka zasiahla v nedeľu neskoro večer po niekoľkých mesiacoch sucha búrka, ktorá si vyžiadala najmenej jeden ľudský život a prerušenie dopravy v mnohých kútoch krajiny.

Búrka s prezývkou Fabienne postihla najmä južnú a západnú časť Nemecka, informuje agentúra DPA.

Varovania úradov prišli približne o pol ôsmej večer na gastronomickom podujatí Oktoberfest, kde milovníkom piva po tom, ako sa zdvihol vietor, odporučili, aby sa premiestnili pod prístrešia.

Mnohí však upozornenia ignorovali alebo odchádzali domov pešo. Desaťtisíce domácností zostali bez elektrického prúdu, pretože padajúce konáre poškodili vedenie.

Následkom prírodného živlu došlo aj k narušeniu dopravy. Stáť zostalo niekoľko medzinárodných nočných vlakových spojov.

Letisko vo Frankfurte nad Mohanom muselo medzi šiestou a ôsmou hodinou večer pre silný vietor zrušiť desiatky letov. Mnohé cesty sa stali vzhľadom na zrážky neprejazdnými alebo nebezpečnými.

Búrka Fabienne tiež poškodila strechy viacerých domov. Úrady dosiaľ hlásili jednu obeť - staršia žena zomrela v kempingu pri meste Bamberg po tom, ako na ňu spadol strom.

Silný vietor a zrážky, ktoré priniesla búrka Fabienne, zasiahli aj Česko. Hasiči museli vyraziť k desiatkam popadaných stromov, niekde aj k zatopeným pivniciam.

Na niekoľkých tratiach stáli kvôli popadaným stromom vlaky. Stromy komplikovali dopravu aj na cestách. Desaťtisíce domácností zostali bez elektriny. O situácii v Česku informuje Český rozhlas.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.