Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.11.2018, 10:48

VIDEO: Zeman navštívil veľtrh. Čínskemu prezidentovi zahral na klavír

Český prezident počas oficiálnej návštevy Číny zavítal aj na medzinárodný veľtrh China International Import Expo.

Prezident Miloš Zeman počas návštevy Číny zahral svojmu čínskemu náprotivku Si Ťin-pchingovi na klavír. Jeho kultúrnej vložke sa v pondelok na medzinárodnom veľtrhu v Šanghaji prizeral aj ruský premiér Dmitrij Medvedev. Všetko sa odohralo počas návštevy českej expozície.

"Ako privítanie na národnom stánku Českej republiky zahral pán prezident čínskemu prezidentovi a ďalším zahraničným náprotivkom na piano svoju najobľúbenejšiu pieseň - Sentimental Journey," napísal Zemanov hovorca Jiří Ovčáček na Twitteri.

V roku 2010 Zeman časopisu Týždeň povedal, že bol v mladosti zázračné dieťa v hre na klavír. Nie je ale doteraz známe, že by niekedy svoje hudobné schopnosti predvádzal nejakému inému štátnikovi.

​Zeman svoju štvrtú návštevu Číny vo funkcii začal v nedeľu večerou, ktorú čínsky prezident usporiadal. Nasledujúci deň prezident svojmu čínskemu náprotivku na českej expozíciu napríklad predstavil vozidlo Škoda Kodiaq.

Zastavili sa aj v českom komerčnom stánku, ktorý predstavuje pivo Lobkowicz či výrobky značky Marlenka.

"My všetci štátni úradníci, ako tu sme, vrátane prezidenta republiky, sme živení súkromnou sférou. Ja by som vám chcel poďakovať a vyjadriť nádej, že úspešným podnikom sa bude dariť vzdorovať českým politikom," povedal prezident Zeman.

Na popoludnie má česká delegácia vrátane štvorice ministrov naplánované bilaterálne rokovania s čínskou stranou. Hovoriť by sa malo predovšetkým o obchodnej spolupráci a projekte novej Hodvábnej cesty.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.