Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.05.2019, 17:25

Sýrske vládne sily zaznamenali v povstaleckej enkláve ďalší postup

Sily Bašára Asada koncom apríla s podporou ruského letectva spustili rozsiahlu kampaň proti povstaleckej enkláve v provinciách Hamá a Idlib.

Sýrske vládne sily zaznamenali v povstaleckej enkláve ďalší postup
Zdroj: Reuters

Sýrske vládne sily v sobotu zaznamenali územný zisk v pokračujúcom vojenskom ťažení proti povstaleckej enkláve.

Podľa Sýrskeho pozorovateľského centra pre ľudské práva (SOHR) armáda opätovne dostala pod kontrolu dve dediny v provincii Hamá ležiacej v strednej časti krajiny.

Do bojov sa zapojili bojovníci skupiny Hajat Tahrír aš-Šám, ktorá je napojená na medzinárodnú teroristickú sieť al-Káida.

Sily sýrskeho prezidenta Bašára Asada koncom apríla s podporou ruského letectva spustili rozsiahlu kampaň proti povstaleckej enkláve v provinciách Hamá a Idlib, ktorá je poslednou veľkou opozičnou baštou.

Vládne sily odvtedy vydobyli od povstalcov deväť miest a dedín, informuje SOHR. Počas sobotňajších zrážok v danej oblasti zahynulo najmenej 14 vládnych bojovníkov a deväť vzbúrencov.

Pri raketovom ostreľovaní vládnymi silami prišli o život aj dva civilisti, spresnilo pozorovateľské centrum, citované tlačovou agentúrou DPA.

Celkovo zahynulo od začiatku ofenzívy 108 civilistov vrátane 16 detí. Pri bombardovaní boli vyradené z prevádzky tiež tri zdravotnícke zariadenia.

Najnovšia eskalácia násilia prinútila opustiť svoje domovy tisícky obyvateľov a vzbudila obavy zo zmarenia takmer osem mesiacov trvajúceho prímeria v provincii Idlib.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.