Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.05.2019, 07:45

V USA popravili dvoch väzňov v jeden deň

Informovala o tom v piatok agentúra AP.

V USA popravili dvoch väzňov v jeden deň
Zdroj: Reuters

V americkom štáte Alabama popravili vo štvrtok muža odsúdeného na smrť za štvornásobnú vraždu, ktorú spolu so svojím kamarátom spáchal pred viac ako 20 rokmi. Informovala o tom v piatok agentúra AP.

Podľa úradov v štáte Alabama 41-ročného Michaela Brandona Samru popravili vo štvrtok večer smrtiacou injekciou v štátnom nápravnom zariadení v meste Atmore.

Samra a jeho kamarát Mark Duke boli uznaní za vinných z vraždy Dukeovho otca, jeho partnerky a jej dvoch dcér vo veku sedem a šesť rokov, ktorú spáchali v roku 1997.

Vraždu naplánoval Duke, pretože mu otec odmietol požičať svoju dodávku. Na trest smrti bol pôvodne odsúdený aj on, avšak súd mu trest zmenil na doživotie, pretože v čase spáchania vrážd mal 16 rokov. Samra mal 19.

Trest smrti vykonali aj v americkom štáte Tennessee, kde vo štvrtok večer vo väznici s najvyšším stupňom stráženia v meste Nashville popravili smrtiacou injekciou 68-ročného Dona Johnsona. Ten bol odsúdený na smrť za vraždu svojej manželky Connie, ktorú spáchal v roku 1984.

Johnsonova poprava bola v poradí štvrtou, ktorú v Tennessee od augusta minulého roka vykonali, pričom dvaja z odsúdených sa namiesto smrtiacej injekcie rozhodli pre smrť na elektrickom kresle.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.