Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.07.2019, 19:56 Aktualizované dňa 06.07.2019 o 21:06

Nákupným centrom na Floride otriasol mohutný výbuch. Sila explózie rozmetala trosky po celom okolí

Explózia zrejme nastala v pizzerii, ktorá je ale v súčasnosti kvôli rekonštrukcii mimo prevádzky.

Nákupným centrom na Floride otriasol mohutný výbuch. Sila explózie rozmetala trosky po celom okolí
Zdroj: TASR

Po výbuchu v obchodnom centre v meste Plantation na juhu Floridy utrpelo zranenia 15 až 20 ľudí, z toho dvaja ťažké, uviedli podľa televízie ABC News miestni hasiči. Zatiaľ nepotvrdili, že explóziu spôsobil únik plynu, ako pôvodne informovali miestne médiá.

Explózia zrejme nastala v pizzerii, ktorá je ale v súčasnosti kvôli rekonštrukcii mimo prevádzky. Podľa záberov z miesta nešťastia je zrejme úplne zničená jedna budova, vo fitness centre, ktoré stojí vedľa nej a kde v sobotu dopoludnia miestneho času cvičilo veľa ľudí, sú vyrazená okná. Sila explózie rozmetala trosky po celom okolí.

"Bolo to ako apokalypsa," povedala jedna zo svedkýň. "Bol to obrovský záblesk svetla, ktorý osvietil celú oblohu a bola to taká rana, hlasnejšia než ohňostroje," uviedla s tým, že jej potom pískalo v ušiach.

Záchranári a psi v troskách zrútenej budovy pátrajú, či pod nimi nie sú zasypaní nejakí ľudia. Všetky obchody v okolí boli uzavreté do doby, než hasiči dôjdu k záveru, že je bezpečné sa do nich vrátiť.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.