Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.07.2019, 11:24

Pri dvojitom útoku pakistanského Talibanu zomrelo deväť ľudí

Radikálna islamistické hnutie má v posledných dvoch desaťročiach v Pakistane na svedomí nespočetné množstvo útokov.

Pri dvojitom útoku pakistanského Talibanu zomrelo deväť ľudí
Zdroj: Reuters

Samovražedná atentátnička sa dnes odpálila pred nemocnicou v severopakistanskom meste Dera Ismail Chán, kam boli prevezení policajti zranení po útoku ozbrojencov. Pri oboch útokoch, ku ktorým sa prihlásila pakistanská odnož hnutia Taliban, zomrelo deväť osôb a 30 ďalších bolo zranených. Informovala o tom agentúra AP.

Miestny policajný dôstojník Sálim Riaz Chán uviedol, že ozbrojenci na motocykloch zahájili paľbu na policajtov v rezidenčnej štvrti a dvoch príslušníkov zabili.

Pri následnom bombovom útoku na nemocnicu zomreli ďalší štyria policajti a traja civilisti, ktorí sem prišli navštíviť svojich príbuzných. Dodal, že zranenia utrpelo osem policajtov a že mnoho zranených je v kritickom stave.

Forenzný expert Inaját Ulláh uviedol, že útok vykonala samovražedná atentátnička, ktorá sa odpálila náložou plnou klincov a ložiskových guľôčok.

Výbuch podľa pracovníka nemocnice poškodil operačnú sálu, ktorá musela byť uzavretá. Zranení boli prevezení do vojenskej nemocnice.

K útoku sa prihlásil pakistanský Taliban, ktorý však nepotvrdil, že atentátnikom bola žena. Radikálne islamistické hnutie má v posledných dvoch desaťročiach v Pakistane na svedomí nespočetné množstvo útokov, takmer všetky však podnikli muži.

Pakistanská armáda v posledných rokoch vykonala množstvo vojenských operácií proti Talibanu a ďalším ozbrojeným skupinám v oblasti pozdĺž hranice s Afganistanom.

Násilie sa znížilo, ozbrojenci o sebe však príležitostne dávajú vedieť pri útokoch, ktoré mieria najmä na vojakov a náboženské menšiny.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.