Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.07.2019, 11:29 Aktualizované dňa 27.07.2019 o 12:28

V Hongkongu sa opäť demonštruje. Polícia zasiahla slzotvorným plynom

Najnovšia demonštrácia má byť manifestáciou vzdoru a odporu voči týmto doposiaľ neznámym násilníkom.

V Hongkongu sa opäť demonštruje. Polícia zasiahla slzotvorným plynom
Zdroj: Reuters

Slzotvorným plynom zasiahla v sobotu popoludní poriadková polícia v hongkonskej mestskej časti Jüan Lang, kde sa len niekoľko hodín predtým zišli na policajne zakázanej protivládnej demonštrácii tisíce ľudí. Informuje o tom agentúra DPA.

Polícia zakročila zhruba 2,5 hodiny od začiatku tohto ďalšieho masového pouličného protestu.

Demonštranti manifestujú proti kontroverznému návrhu zákona o vydávaní osôb podozrivých zo spáchania trestného činu orgánom v pevninskej Číne, ako aj proti násilnostiam z minulého víkendu.

Gang ozbrojený kovovými i drevenými palicami vtedy zranil v Jüan Langu približne 45 ľudí protestujúcich proti extradičnému zákonu.

Mnohí demonštranti už v sobotu preto prišli pripravení na prípadné ozbrojené potýčky a mali na hlavách prilby, na očiach ochranné okuliare a na tvárach ochranné masky. Priniesli si tiež so sebou zdravotnícky materiál.

Masové protesty sa začali v Hongkongu minulý mesiac. Vyvolal ich návrh uvedeného kontroverzného zákona o extradícii.

Napriek tomu, že návrh zákona bol už odvtedy stiahnutý, obyvatelia stále vychádzajú do ulíc a protestujú proti politike správkyne Hongkongu Carrie Lamovej.

Dožadujú sa priamych volieb, rozpustenia aktuálneho hongkonského zákonodarného zboru a vyšetrenia údajnej policajnej brutality.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.