Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.08.2019, 08:40

Demonštrácia v Hongkongu prerástla do násilností, polícia zatkla viac ako 20 ľudí

Hongkongom v posledných troch mesiacoch otriasajú takmer denne mohutné násilné demonštrácie.

Demonštrácia v Hongkongu prerástla do násilností, polícia zatkla viac ako 20 ľudí
Zdroj: Reuters

Hongkonská polícia zatkla v sobotu viac ako 20 ľudí v súvislosti s nezákonným zhromažďovaním sa a útokmi po tom, ako došlo k zrážkam niektorých demonštrantov s políciou, informuje agentúra AP.

Polícia uviedla, že niektorí násilní demonštranti na príslušníkov bezpečnostných zložiek hádzali zápalné fľaše, tehly, sklenené fľaše i ďalšie predmety a odmietli sa rozísť.

Pokojná prodemokratická demonštrácia prerástla do násilností po tom, čo niektorí protestujúci ignorovali výzvy polície, aby sa držali určenej trasy a rozptýlili sa na rôzne miesta v severnej časti hongkonskej oblasti Kowloon, kde demonštrácia povolená nebola.

Niektorí blokovali ulice a hlavný tunel, zatiaľ čo iní obkľúčili dve policajné stanice, pričom poškodili vozidlá, ktoré tam parkovali.

Polícia proti stovkám demonštrantov, ktorí obliehali a útočili na policajnú stanicu, zakročila slzotvorným plynom.

Organizátori v sobotu uviedli, že na zhromaždenie prišlo 120-tisíc ľudí. Polícia ich účasť stanovila na 42-tisíc ľudí.

Hongkongom v posledných troch mesiacoch otriasajú takmer denne mohutné násilné demonštrácie proti návrhu zákona, ktorý by umožňoval vydávanie ľudí z mesta na súdne konania na komunistickou stranou kontrolovaných súdoch v Číne.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.