Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.09.2019, 07:48

Streľba v Texase. Hlásia päť mŕtvych a 21 zranených

Útočníka zabili policajti počas prestrelky v blízkosti kina v Odesse.

Streľba v Texase. Hlásia päť mŕtvych a 21 zranených
Zdroj: Reuters

Páchateľom sobotňajšej streľby na západe amerického štátu Texas bol muž, ktorého auto sa pokúsila zastaviť policajná hliadka. Oznámil to predstaviteľ miestnej polície, ktorého citovala agentúra DPA.

Streľba, ku ktorej došlo v sobotu popoludní v oblasti mesta Odessa, približne 480 kilometrov západne od Dallasu, si vyžiadala päť mŕtvych a 21 zranených civilistov. Okrem toho boli postrelení aj traja policajti.

Pôvodné chaotické správy hovorili o tom, že strieľať začali zrejme až dvaja páchatelia jazdiaci na autách.

Následne sa však vyjasnilo, že išlo len o jedného strelca, ktorého napokon zabili policajti. Motív mužovho konania nie je známy.

Vodiča jazdiaceho na vozidle značky Honda sa najskôr pokúsil zastaviť člen policajnej hliadky v blízkosti mesta Odessa. Muž však zastaviť odmietol a policajta postrelil.

Neskôr svoje auto opustil a ukradol poštové vozidlo. Z neho potom strieľal na náhodné obete, napríklad na hostí reštaurácie a na ľudí v obchodnej zóne 116-tisícového mesta Odessa.

Útočníka napokon zabili policajti počas prestrelky v blízkosti kina v Odesse. Išlo o muž bielej pleti vo veku od 30 do 40 rokov, uviedol predstaviteľ miestnej polície Steve Rogers.

Bezprostredne nebolo jasné, či je medzi piatich mŕtvych zarátaný aj samotný strelec.

O streľbe v Odesse informovali aj prezidenta USA Donalda Trumpa a do jej vyšetrovania sa zapojil Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI). Viceprezident Mike Pence ocenil odesských policajtov za rýchly zásah.

K incidentu došlo štyri týžde po streľbe v nákupnom centre v texaskom meste El Paso, pri ktorej zahynulo 22 ľudí.

Guvernér Texasu Greg Abbott sa tento týždeň už dvakrát stretol s poslancami štátneho zákonodarného zboru, s ktorými diskutoval o tom, ako zamedziť ďalším prípadom hromadnej streľby. V nedeľu by mal Abbott pricestoval do Odessy, píše agentúra AP.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.