Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.10.2019, 15:55

V Austrálii zomrel slávny baran. Ostrihali z neho rekordné množstvo vlny

Chris si získal mnoho fanúšikov po tom, čo bol spozorovaný a zachránený neďaleko hlavného mesta Canberry.

V Austrálii zomrel slávny baran. Ostrihali z neho rekordné množstvo vlny
Zdroj: Reuters

Austrálsky baran Chris, ktorý sa pred niekoľkými rokmi preslávil rekordným množstvom rúna, uhynul. S odvolaním sa na jeho chovateľa z Nového Južného Walesu o tom informoval spravodajský portál BBC News.

Chris upútal celosvetovú pozornosť v roku 2015, kedy bol objavený vo voľnej prírode s vlnou, ktorá narástla odhadom počas šiestich rokov. Nasledovalo strihanie, ktoré mu zrejme zachránilo život a vynieslo 41,1 kilogramu vlny - čo bolo neskôr potvrdené ako svetový rekord.

"Sme nesmierne smutní, že sme stratili túto milú, chytrú, priateľskú dušu," napísali na internet zástupcovia útulku Little Oak Sanctuary, kde sa o desaťročného Chrisa starali.

Chris si získal mnoho fanúšikov po tom, čo bol spozorovaný a zachránený neďaleko hlavného mesta Canberry. Odborníci na starostlivosť o zvieratá vtedy varovali, že váha vlny dosahujúca takmer päťnásobku bežného objemu predstavuje riziko pre jeho zdravie.

Vlnu neskôr ostrihal austrálsky strihač-šampión Ian Elkins, ktorý sa nechal počuť, že za 35 rokov v profesii nikdy nič podobné nevidel. Stovky Austrálčanov mali záujem Chrisa adoptovať, a jeho obrie rúno bolo vystavené v austrálskom Národnom múzeu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.