Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.11.2019, 12:58

Francúzsko zasiahla silná búrka, bez prúdu zostalo 140-tisíc domácností

Najsilnejšie poryvy vetra zaznamenali meteorológovia v noci, cez deň sa má búrka pomaly pohybovať na východ a vietor bude strácať na sile.

Búrka vo Francúzsku
Zdroj: Reuters

Juhozápad Francúzska v noci na dnes zasiahla búrka Amélia, ktorá kvôli mimoriadne silnému vetru dosahujúcemu rýchlosť až 160 kilometrov za hodinu a intenzívnym zrážkam ochromila život najmä v regiónoch pri pobreží Atlantiku.

Informovala o tom agentúra AFP. Vietor zhodil stromy, ktoré zablokovali množstvo miestnych ciest. Kvôli poškodeným stĺpom elektrického vedenia zostalo bez prúdu viac ako 140-tisíc domácností.

Silný dážď a vietor trápia aj severotaliansky región Ligúria. Búrka najviac zasiahla francúzske departementy Pyrénées-Atlantiques, Landes, Gironde a Dordogne.

Najsilnejšie poryvy vetra zaznamenali meteorológovia v noci, cez deň sa má búrka pomaly pohybovať na východ a vietor bude strácať na sile. Hasiči už v noci vyrážali k stovkám popadaných stromov, ktoré na mnohých miestach zablokovali cesty aj železničné trate.

Distribučná spoločnosť Enedis uviedla, že prúd dočasne nefunguje v 140-tisíc domácnostiach, dodávky sa ale budú postupne obnovovať. S nepriaznivým počasím sa potýka aj taliansky región Ligúria.

Mestečko Sestri Levante zasiahli prívalové dažde a vietor s poryvmi až 166 kilometrov za hodinu. Starostka varovala obyvateľov, aby dnes radšej vôbec nevychádzali.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.