Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.11.2019, 21:28

Paula White je žena, ktorá "priviedla Trumpa ku Kristovi". Teraz mu má pomôcť získať veriacich voličov

  • Americký prezident Donald Trump sa zameral na veriacich voličov.
  • Oznámil, že jeho tím posilní hviezda náboženskej televízie Paula White.
  • Tú pritom mnohí pastori označujú za kacírku.
  • Trump si ju však obľúbil a bohatá telekazateľka sa pred rokmi stala jeho osobnou pastorkou.
  • V novej funkcii má za úlohu zvýrazniť hlas kresťanov vo vládnej agende.
Paula White je žena, ktorá "priviedla Trumpa ku Kristovi". Teraz mu má pomôcť získať veriacich voličov
Zdroj: Youtube

"Povedať, nie prezidentovi Trumpovi by znamenalo povedať, nie Bohu. A to ja neurobím," hovorí rezolútne floridská kazateľka. Paula White, za slobodna Paula Michelle Furrová a vďaka poslednému manželstvu White-Cainová, je najnovšou posilou Bieleho domu. K jeho súčasnému šéfovi má však blízko už takmer dve dekády.

53-ročná televízna kazateľka sa s Trumpom pozná od doby, kedy ju vyhľadal a slovo od slova jej povedal niekoľko jej kázaní. "Máte, to v sebe," povedal jej vraj.

Pozval ju okrem iného na finále svojej show The Apprentice, navštevoval jej prednášky o Biblii a postupom času z nej urobil svoju osobnú pastorku.

"Žena, ktorá priviedla Trumpa ku Kristovi"

Hovorí sa o nej preto ako o "žene, ktorá priviedla Trumpa ku Kristovi", ale aj ako o šarlatánke, ktorá z Američanov v mene Boha ťahá peniaze.

Dvakrát rozvedená hviezda náboženských televíznych staníc, ktorá má dodnes svoj reláciu Paula Today a ktorá údajne radila aj Michaelovi Jacksonovi, prežila drsné detstvo. Jej otec spáchal samovraždu, matka časom priľnula k alkoholu a celá rodina upadla do chudoby.

View this post on Instagram

A post shared by Paula White-Cain (@paulamichellewhite) on

Teologické vzdelanie Whiteová síce aj kvôli tomu nemá, ale to jej nebráni v kázni ľuďom. Vysvetľuje, že ju k tomu podnietil sám Boh. Keď mala osemnásť, zoslal jej víziu a povedal jej, že má šíriť svätú pravdu.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.