Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.11.2019, 13:58 Aktualizované dňa 16.11.2019 o 16:56

Je nás 300-tisíc, rezignujte, znie z Prahy. Máte právo na názor, odkázal Babiš

Podľa organizátorov je na Letnej rovnaké množstvo ľudí, ako v júni.

Na Letenskej pláni začala krátko po druhej hodine demonštrácia spolku Milión chvílek proti českému premiérovi Andrejovi Babišovi.

Podľa organizátorov bolo na Letnej približne tristotisíc ľudí. V júni demonštrovalo okolo 250-tisíc ľudí. Že demonštruje minimálne 200 tisíc ľudí potvrdili aj policajti. "Je skvelé, že ľuda môžu vyjadriť svoj názor," reagoval Babiš.

Predseda spolku Milión chvílek Mikuláš Minář vo svojom príhovore uviedol, že na Letnej je rovnaké množstvo ľudí, ako pri minulej demonštrácii. "Ukazuje to, že za našimi požiadavkami je obrovská sila a váha. Dáva nám to obrovský mandát," povedal Minář.

Babiš má odstúpiť do 31. decembra, ak neodvolá Benešovú a nezbaví sa Agrofertu. Inak spolok v januári zvolá nové protesty.

Budú podľa neho ďaleko "kreatívnejšie" a dajú o situácii v Česku vedieť aj v zahraničí. Spolok vyzval opozičné strany, aby sa viac otvorili verejnosti, prišli s priechodnú víziou a posilnili svoje volebné šance koalíciami.

Počet účastníkovi potvrdzujú aj policajti na Twitteri. "Podľa odhadov polície je na Letenskej pláni v súčasnej chvíli viac ako 200-tisíc účastníkov a ďalšie stále prichádzajú," uviedli.

"Je skvelé, že ľudia môžu vyjadriť svoj názor a nikto ich pritom neperzekuuje a nenapadá. A je fakt skvelé, že máme slobodné a demokratické voľby, kde si môžeme slobodne zvoliť svojich zástupcov," reagoval Babiš.

Ďalšie vyjadrenie poskytne v zajtrajšom prejave v Národnom múzeu. "Poviem všetko, čo považujem za potrebné a vhodné. Možno budete prekvapení, "dodal.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.