Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.11.2019, 14:42

Vo Francúzsku sa zrútil most, hlásia jednu mŕtvu osobu a päť zranených

V kritickom okamihu boli na moste tri vozidlá: osobné auto, kamión a dodávka.

Vo Francúzsku sa zrútil most, hlásia jednu mŕtvu osobu a päť zranených
Zdroj: TASR/AP

Jednu obeť a piatich ľahko zranených si vyžiadalo v pondelok zrútenie visutého mostu nad riekou Tarn na juhozápade Francúzska. Najmenej jedna osoba je stále nezvestná. Informoval o tom spravodajský portál France Info, ktorý sa odvolal na prefektúru departementu Haute-Garonne.

Prefektúra potvrdila, že obeťou je 15-ročné dievča, dodal spravodajský portál France Info.

Medzi piatimi zranenými sú aj dvaja zasahujúci hasiči.

Kovový visutý most spájal mestá Mirepoix-sur-Tarn a Bessieres, ležiace približne 30 kilometrov severne od mesta Toulouse. Most sa zrútil z 19-metrovej výšky do rieky Tarn v pondelok krátko po 08.15 h SEČ.

V kritickom okamihu boli na moste tri vozidlá: osobné auto, kamión a dodávka.

Úrady momentálne preverujú, či sa na moste nenachádzalo aj ďalšie auto. Očití svedkovia uviedli, že krátko pred zrútením po moste prešiel autobus so školákmi.

Na mieste zasahuje 80 hasičov a potápačov a tri vrtuľníky.

Tento most cez rieku Tarn bol postavený v roku 1935. V roku 2003 na ňom prebiehali opravárenské práce. Most bol pravidelne udržiavaný a kontrolovaný.

Portál France Info uviedol, že posledná štátnym úradom vykonaná inšpekcia mostnej konštrukcie sa uskutočnila v roku 2017, pričom sa nenašli žiadne nedostatky.

Ako uviedol Georges Méric, predseda zastupiteľstva departementu Haute-Garonne, regionálne úrady most kontrolovali každý rok, naposledy koncom roku 2018. Najbližšia previerka sa mala konať o niekoľko týždňov. Most mal maximálnu nosnosť 19 ton.

Podľa France Info most nebol v zozname stavieb, ktorých technický stav si vyžaduje osobitnú pozornosť.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.