Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.02.2020, 16:36

Útočník v Londýne pobodal niekoľkých ľudí. Incident podľa polície súvisel s terorizmom

Na záberoch z miesta incidentu, ktoré sa šíria po sociálnych sieťach, vidno muža ležiaceho dolu tvárou na zemi.

Útočník v Londýne pobodal niekoľkých ľudí. Incident podľa polície súvisel s terorizmom
Zdroj: Reuters

Policajti pri nedeľňajšom zásahu vo štvrti Streatham na juhu Londýna zastrelili jedného muža. Podľa polície ide o incident súvisiaci s terorizmom. Údajne tam bolo pobodaných viacero ľudí, informovala televízia Sky News.

"Ozbrojení príslušníci v Streathame postrelili muža. Momentálne sa domnievame, že došlo k pobodaniu viacero ľudí. Okolnosti incidentu sa vyhodnocujú. Udalosť bola označená za incident súvisiaci s terorizmom," uviedla na Twitteri londýnska Metropolitná polícia.

Na záberoch z miesta incidentu, ktoré sa šíria po sociálnych sieťach, vidno muža ležiaceho dolu tvárou na zemi. Na miesto činu dorazili viaceré sanitky a policajné autá a nad nimi krúžilo niekoľko vrtuľníkov.

Polícia vyzvala verejnosť, aby sa až do ukončenia zásahu vyhla danej lokalite. Čo konkrétne sa stalo, zatiaľ nie je jasné. Podľa reportéra Sky News mohli byť pobodaní traja ľudia, toto číslo však nebolo oficiálne potvrdené.

Polícia zatiaľ nepotvrdila ani smrť postreleného muža. Spravodajca Sky News vyslovil domnienku, že ležiaci muž, ktorého vidno na záberoch zo Streathamu, mohol mať na sebe samovražednú vestu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.